INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:16 | czwartek | 30.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

I stało się! Afroamerykańska burmistrz Chicago pozwana za dyskryminację rasową

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Lori Lightfoot została pozwana za uchylanie się od udzielenia wywiadu białemu reporterowi, poinformował New York Post tydzień po tym, jak burmistrz ogłosiła, że ogranicza kontakty z mediami do kolorowych dziennikarzy.

Pozew przeciwko Lightfoot wniosły agencja informacyjna „The Daily Caller” i organizacja obrony wolności mediów Judicial Watch.

- reklama -

– To absurd, że pochodząca z wyboru urzędniczka uważa, że ​​może dyskryminować ze względu na rasę – oświadczył redaktor naczelny agencji Ethan Barton.

Zdaniem Judicial Watch – Decyzja burmistrz wyraźnie blokuje wolność mediów poprzez dyskryminację rasową.

Skarga federalna, którą zawiera pozew oskarża Lightfoot o naruszenie praw reportera Thomasa Catenacciego w oparciu o Pierwszą Poprawkę.

- reklama -

Dokument sądowy opublikowany na stronie Judicial Watch stwierdza, że biuro burmistrza nie odpowiedziało na trzy mailowe prośby dziennikarza o wywiad. Brak reakcji w ciągu tygodnia oznacza zatem odmowę.

New York Post przypomina, że Lightfoot jest pierwszą afroamerykańską homoseksualistką wybraną na burmistrza trzeciego, co do wielkości miasta w USA.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SYN POSŁUGACZA HITLERA PRZEMÓWIŁ

Arndt Freytag von Loringhoven opuszcza Polskę. Skrewił. Nie spełnił oczekiwań mocodawców i został odwołany. Na pożegnanie powiedział, jaki jest stosunek...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x