INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

05:23 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

I stało się! Afroamerykańska burmistrz Chicago pozwana za dyskryminację rasową

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Lori Lightfoot została pozwana za uchylanie się od udzielenia wywiadu białemu reporterowi, poinformował New York Post tydzień po tym, jak burmistrz ogłosiła, że ogranicza kontakty z mediami do kolorowych dziennikarzy.

Pozew przeciwko Lightfoot wniosły agencja informacyjna „The Daily Caller” i organizacja obrony wolności mediów Judicial Watch.

- reklama -

– To absurd, że pochodząca z wyboru urzędniczka uważa, że ​​może dyskryminować ze względu na rasę – oświadczył redaktor naczelny agencji Ethan Barton.

Zdaniem Judicial Watch – Decyzja burmistrz wyraźnie blokuje wolność mediów poprzez dyskryminację rasową.

Skarga federalna, którą zawiera pozew oskarża Lightfoot o naruszenie praw reportera Thomasa Catenacciego w oparciu o Pierwszą Poprawkę.

- reklama -

Dokument sądowy opublikowany na stronie Judicial Watch stwierdza, że biuro burmistrza nie odpowiedziało na trzy mailowe prośby dziennikarza o wywiad. Brak reakcji w ciągu tygodnia oznacza zatem odmowę.

New York Post przypomina, że Lightfoot jest pierwszą afroamerykańską homoseksualistką wybraną na burmistrza trzeciego, co do wielkości miasta w USA.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x