INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:40 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Francja – sondaż: 94 proc. Francuzów chce nosić maseczki w przestrzeni publicznej

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

94 proc. Francuzów chce nosić maseczki w przestrzeni publicznej, a 90 proc. jest za utrzymaniem zamkniętych granic z krajami pozaeuropejskimi aż do odwołania – wynika z sondażu instytutu Elabe przedstawionego w środę przez telewizję BFM TV.

Sondaż miał pokazać jak Francuzi odnoszą się do nowego planu stopniowego odchodzenia od kwarantanny zaprezentowanego w poniedziałek przez prezydenta Emmanuela Macrona.

- reklama -

Wynika z niego, że niektóre z propozycji szefa państwa popierane są przez przeważającą większość ankietowanych. Takim samym – 94 proc. – poparciem jak obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej cieszy się postulat przeprowadzania szybkich testów przesiewowych osobom wykazującym symptomy Covid-19.

Jednak wielu Francuzów nie ocenia pozytywnie działań rządu związanych z dystrybucją środków ochronnych. 65 proc. ankietowanych uważa, że władza nie będzie w stanie do 11 maja zaopatrzyć wszystkich obywateli w maski, co zapowiedział Macron.

Kolejne 83 proc. badanych zgodziło się ze zdaniem, że władza źle zarządza podażą masek FFP2 i maseczek chirurgicznych, a 78 proc., że dzieje się tak również przypadku testów na koronawirusa.

- reklama -

Sondaż pokazuje, że 55 proc. Francuzów nie jest zadowolonych z działań władzy wykonawczej podczas epidemii koronawirusa.

Ankietowani nie są również zgodni w ocenie ponownego otwarcia szkół po kwarantannie, co ma nastąpić 11 maja. 55 proc. respondentów akceptuje stopniowe otwieranie szkół i żłobków. Niektórzy rodzice już teraz zapowiadają jednak, że nie poślą swoich dzieci do szkół w tym terminie – zaznacza telewizja.

90 proc. biorących udział w badaniu opowiedziało się za zamknięciem granic z krajami pozaeuropejskimi do odwołania w związku z kwarantanną.

- reklama -

Francuzi są w zdecydowanej większości (81 proc.) za przedłużeniem kwarantanny po 11 maja dla osób starszych, niepełnosprawnych i tych, którzy są szczególnie narażeni na infekcję.

Badanie instytutu Elabe przeprowadzono dla stacji BFM TV na reprezentatywnej próbie 1004 osób 13 i 14 kwietnia.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Trolling po teksańsku

Teksas się nie patyczkuje z lewakami. Właśnie to udowodnił, doprowadzając potężny Nowy Jork do szału. Co zrobił? Nadgraniczny Teksas jest...

Przeczytaj jeszcze to!