INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:34 | sobota | 22.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Australijskie więzienie opanowane przez myszy

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 czerwca

Ruskie metody zawsze te same

22 czerwca 1941 r. Atak sojusznika z 22 czerwca 1941 r. kompletnie zaskoczył sowiecką Rosję. Niezwyciężona Armia Czerwona zdziesiątkowana przez "szlachetny Wehrmacht" cofała się na...

Koniecznie przeczytaj

Strażnicy i osadzeni australijskiego zakładu karnego zmuszeni do ucieczki atakiem gryzoni, poinformowała CNN.

Telewizja informuje, że doszło do ewakuacji 420 więźniów i 200 członków personelu, jednego z największych więzień kraju położonego w Wellington, stan Nowa Południowa Walia.

- reklama -

– Gryzonie uszkodziły infrastrukturę kanalizacyjną i elektryczną. Spowodowały również uszkodzenie stropów i podłóg drewnianych budynków – poinformował dyrektor stanowej służby penitencjarnej Peter Severin.

– Zdrowie więźniów i bezpieczeństwo personelu to nasze priorytety – podkreślił, przekazując, że wszystkich ewakuowanych przeniesiono do innych placówek.

Według CNN, zakład w Wellington nie jest jedynym obiektem napaści myszy. Nowa Południowa Walia od miesięcy zmaga z ogromnymi stadami gryzoni, migrujących w poszukiwaniu jedzenia i wody.

- reklama -

W ubiegłym miesiącu wywołały pożar farmy, która kompletnie spłonęła. Zdaniem policji, myszy przegryzły instalację elektryczną powodując krótkie spięcie w budynkach gospodarczych.

Telewizja przypomina, że klęskę wywołał niezwykły urodzaj w 2020 r. Choć plaga rozpoczęła się w Nowej Południowej Walii, obecnie stada gryzoni niszczą uprawy i przenikają do miejsc zamieszkania ludzi praktycznie w całej Australii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Prawicowej rewolucji nie było

Zamordystyczny kurs brukselskiego establishmentu i „dokręcanie śruby” niepokornym zostaną utrzymane. Ogłoszony już po eurowyborach wyrok TSUE nakładający na Węgry...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx