INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:44 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy to możliwe?! Wariant Delta wyjątkowo groźny dla osób zaszczepionych?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Z danych opublikowanych przez Public Health England wariant Delta koronawirusa jest aż sześciokrotnie bardziej niebezpieczny wśród osób zaszczepionych, niż tych, którzy dotychczas szczepionki nie przyjęli.

– Spośród 4087 osób zakażonych wariantem Delta, które zostały w pełni zaszczepione, a od szczepienia upłynęło co najmniej14 dni, zmarło dwadzieścia sześć. Odpowiada to śmiertelności 0,00636 proc., która jest 6,6 razy wyższa niż śmiertelność wśród osób niezaszczepionych, chorujących na ten wariant koronawirusa (0,000957 proc. zgonów, 34 zgony wśród 35 521 pozytywnych przypadków) – wynika z danych opublikowanych w raporcie z 18 czerwca przez Public Health England.

- reklama -

Jednocześnie rzecznik rządu Francji Gabriel Attal ocenił w środę, że istnieje poważne zagrożenie związane z wariantem Delta koronawirusa. Nie wykluczył powrotu pandemii. Wielu lekarzy apeluje o przywrócenie od września obowiązku noszenia maseczek.

Źródło PAP/DoRzeczy

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Szczepionki, czyli jak zostać miliarderem

Jak się okazuje, cena szczepionek na koronawirusa stale rośnie. Nieprzebadane szczepionki, są coraz droższe. A kontrakty tak ułożone, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx