INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:05 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemiecka policja schwytała islamskich terrorystów

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Niemiecka policja aresztowała grupę islamskich terrorystów planującą zamach w Düsseldorfie. Śledztwo wyjaśnia powiązania tadżyckiej grupy przestępczej z ISIS. Potwierdzają się ostrzeżenia, że islamscy fundamentaliści będą próbowali wykorzystać pandemię do zbrodniczej działalności.

Nadrenia Północna-Westfalia stała się areną wielkiej operacji antyterrorystycznej. Policja z Düsseldorfu przy wsparciu jednostek specjalnych przeprowadziła obławę na terenie czterech miejscowości.

W rezultacie zatrzymano grupę przestępców narodowości tadżyckiej. Przeprowadzono rewizję w kilku mieszkaniach. Skonfiskowano broń, materiały wybuchowe oraz propagujące Państwo Islamskie.

- reklama -

Nakaz zatrzymania wystawiła prokuratura landu, która uzyskała informacje o przygotowywanym zamachu. Jak wyjaśniło śledztwo, wybór Nadrenii Północnej-Westfalii na miejsce planowanego ataku nie był przypadkowy.
Szereg okręgów (powiatów) i miejscowości tego regionu Niemiec najbardziej ucierpiało w wyniku epidemii. Znaczne straty gospodarcze, zarażenia i zgony podminowały nastroje społeczne.

Zamiary terrorystów wpisują się w strategie postępowania ISIS. Najnowsze rozkazy napływające z Afganistanu i Syrii uznają „Covid-19 za bojownika światowego kalifatu”. Nakazują wykorzystać epidemię, jako naturalne środowisko aktów terroru. Zamachy mają wzmocnić atmosferę strachu wywołaną zarazą i wykorzystać do zniszczenia Europy.

Na obecnym etapie śledztwa prokuratorom udało się ustalić, że celem zamachowców miały być amerykańskie bazy lotnicze w Niemczech. Ponadto terroryści otrzymali rozkaz zlikwidowania tadżyckiego dysydenta, który niejednokrotnie wypowiadał się krytycznie o fanatycznym islamie.

- reklama -

Policja wpadła na trop podejrzanych dzięki monitoringowi sieci. Islamscy fanatycy dokonali internetowego zakupu broni. W sieci poszukiwali także instrukcji budowy ładunków wybuchowych. Ponadto imigranci z Tadżykistanu zbierali na terenie Niemiec pieniądze dla ISIS. Dokonywali finansowych transferów za pośrednictwem banków albańskich i tureckich.

Rzecznik niemieckiego MSW zwołał w sprawie aresztowanych specjalną konferencję prasową. Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Björn Grünewälder potwierdził, że zagrożenie terrorystyczne Niemiec pozostaje na poziomie „stabilnie wysokim”.

Ponadto oświadczył, że siły bezpieczeństwa postawiono w stan podwyższonej gotowości. Tak ze względu na zagrożenie islamskim radykalizmem, jak i niemieckim ekstremizmem prawej i lewej proweniencji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wojenna panika na rosyjskim rynku akcji

Załamanie cen rosyjskich aktywów i tąpniecie moskiewskiej giełdy całkowicie zaskoczyły inwestorów i analityków, alarmuje biznesowy portal RBK. We wtorek 18...

Przeczytaj jeszcze to!