INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:20 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

To się nigdy nie skończy?! Dramatyczny wzrost zakażeń koronawirusem!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W Wielkiej Brytanii między 25 czerwca a 1 lipca odnotowano blisko 72 proc. wzrost liczby zakażeń koronawirusem w stosunku do poprzedniego tygodnia – ogłosił w czwartek rząd. W czwartek zgłoszono blisko 28 tys. nowych infekcji – najwięcej od 29 stycznia.

Liczba zgonów zakażonych osób wzrosła w ubiegłym tygodniu o 11 proc. W ubiegłym tygodniu na Covid-19 zmarło 116 chorych, w czwartek – 22.

- reklama -

W Wielkiej Brytanii liczba dobowych zakażeń rośnie od ponad miesiąca, ale bilans zgonów jest niski. Naukowcy twierdzą, że szybkie wprowadzenie szczepionek przeciw Covid-19 osłabiło związek między infekcjami a zgonami.

Za szybki wzrost zakażeń odpowiada wariant koronawirusa Delta, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w Indiach i który w Wielkiej Brytanii całkowicie już wyparł poprzednie odmiany SARS-CoV-2. Według różnych źródeł wariant Delta jest 40-60 proc. bardziej zaraźliwy niż dotychczas dominujący w Wielkiej Brytanii wariant Alfa. (PAP)

adj/ tebe/

- reklama -

arch.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx