INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:55 | czwartek | 07.07.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Raport ONZ: w Afryce na koronawirusa w tym roku może umrzeć 300 tys. osób

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

7 lipca

Gdy umarł król…

7 lipca 1572 r. Ostatni Jagiellon zmarł bezpotomnie w wieku 52 lat. Dla Królestwa była to prawdziwa tragedia. Kto wie, jak potoczyłby się losy Polski,...

Koniecznie przeczytaj

Nawet w najlepszym rozpatrywanym scenariuszu z powodu koronawirusa w Afryce może umrzeć w tym roku 300 tys. osób – wynika z opublikowanego w piątek raportu Komisji Gospodarczej Narodów Zjednoczonych ds. Afryki.

Dokument przewiduje, że w najgorszym scenariuszu, przy braku jakichkolwiek działań zaradczych, w Afryce koronawirusem może się zakazić ponad miliard ludzi, a 3,3 mln umrzeć na Covid-19.

- reklama -

Nawet w optymistycznym wariancie, w którym na kontynencie wprowadzane są poważne środki zapobiegawcze, SARS-CoV-2 zainfekuje się ponad 122 mln mieszkańców Afryki – oceniają autorzy opracowania.

Zaznaczają, że w każdej z rozpatrywanych ewentualności słabe i niedofinansowane afrykańskie systemy opieki zdrowotnej zostaną przytłoczone epidemią.

Eksperci przypominają, że większość ludności miejskiej kontynentu mieszka w gęsto zaludnionych slumsach, w których często nie ma dostępu do podstawowej infrastruktury sanitarnej. Dodatkowo wielu ludzi, w tym 40 proc. dzieci poniżej 5. roku życia cierpi z powodu niedożywienia.

- reklama -

Wszystko to może przyczynić się do gwałtownego rozwoju epidemii w Afryce – czytamy w raporcie, który opisuje również potencjalne skutki ekonomiczne kryzysu. Według autorów dokumentu PKB całego kontynentu może się zmniejszyć o 2,6 proc., ucierpi także eksport, a nawet 27 mln ludzi może wpaść w skrajne ubóstwo.

Jak podaje agencja Reutera, do piątku w całej Afryce zdiagnozowano ponad 18 tys. infekcji koronawirusem, ale specjaliści zwracają uwagę na to, że tempo rozwoju epidemii alarmująco przypomina sytuację w Europie sprzed kilku tygodni. 

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy. Pierwsze koty… do pudła?

Jak Niemcy wprowadzają prawo, to nie żartują. Przekonał się o tym kot z Walldorf ukarany właśnie grzywną w kwocie...

Przeczytaj jeszcze to!