INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:10 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Irańczycy buntują się przeciwko polityce Ajatollahów!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Arabscy mieszkańcy irańskiej prowincji Chuzestan wyszli na ulice w proteście przeciwko niedoborom wody i elektryczności, poinformowała Associated Press.

Zdaniem agencji doszło do starć z policją, która użyła broni aby rozproszyć demonstrantów w stolicy prowincji Ahvaz. Ze względu na blokadę informacyjną brak danych na temat ofiar i aresztowanych.

- reklama -

Z przekazu sieciowego wynika, że protestujący blokują drogi płonącymi oponami samochodowymi, wzywając do nasilenia sprzeciwu wobec Teheranu.

AP przypomina, że bogaty w ropę naftową Chuzestan zamieszkują głównie Arabowie – szyici dyskryminowani przez irańskich ajatollahów.

Gubernator prowincji Kasem Solejmani, który wystąpił w irańskiej telewizji państwowej, zaprzeczył, że miały miejsce jakiekolwiek protesty.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x