INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:04 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemieckie media pytają: Kto jest odpowiedzialny za katastrofę powodziową?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

– Czy władze nie wiedziały, że można przewidzieć ekstremalne powodzie? – pyta Deutsche Welle, cytując głosy mediów na temat odpowiedzialności za tragedię.

Dziennik – Sueddeutsche Zeitung – pisze – To nieuniknione, że natychmiast rozpocznie się polityczny rytuał wzajemnego przypisywania sobie winy.

- reklama -

Jednak krewni ofiar powodzi mają prawo wiedzieć, jakie błędy popełniono, czy ostrzeżenia dotarły zbyt późno i czy nie można było skuteczniej zorganizować ochrony przeciwpowodziowej.

Zdaniem komentatora gazety “Die Welt” – To niewyobrażalna ignorancja sprawiła, że katastrofa stała się w ogóle możliwa.

– Ryzyko było znane. Takie opady zdarzały się w Niemczech wielokrotnie. Jednak politycy wskazujący jako przyczynę zmiany klimatu, podczas gdy ochrona przed katastrofami w Niemczech jest na poziomie kraju rozwijającego się, to niewiarygodny skandal.

- reklama -

Natomiast dziennik – Frankfurter Allgemeine Zeitung – pyta retorycznie – Jaka będzie skala tragedii w Niemczech, jeśli zamiast powodzi dojdzie do katastrofy nuklearnej, biologicznej lub chemicznej?

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx