INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:28 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Liczba epidemicznych zgonów w Indiach dziesięciokrotnie wyższa?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Rzeczywista liczba epidemicznych zgonów w Indiach może być szokująco wyższa od oficjalnych danych, informuje Associated Press.

Większość ekspertów uważa, że ​ liczba ofiar śmiertelnych w Indiach wynosząca ponad 414 tys. osób jest mocno niedoszacowana, choć rząd zaprzecza, nazywając takie dane dezinformacją.

- reklama -

Tymczasem w najnowszym raporcie epidemicznym – różnica między zarejestrowanymi przypadkami śmiertelnymi i statystycznym modelem, wynosi od 3 mln do 4,7 mln przypadków w okresie styczeń 2020 r. – czerwcem 2021 r.

Szokujące dane opublikowali były doradca ekonomiczny rządu w New Delhi Arvind Subramanian oraz badacze Centrum Rozwoju Globalnego Uniwersytetu Harvarda.

Naukowcy twierdzą, że u źródeł pomyłki leżą setki tysięcy zgonów nieodnotowanych w przeciążonych epidemią szpitalach i urzędach stanu cywilnego.

- reklama -

– Prawdziwa liczba śmiertelnych ofiar covid19 idzie prawdopodobnie w miliony, a nie setki tysięcy, co czyni epidemię największą tragedią ludzką Indii od czasu uzyskania niepodległości w 1947 r. – komentuje AP.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x