INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:27 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Odbudowa Niemiec po powodzi zajmie lata

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Odbudowa ziem związkowych poszkodowanych w czasie katastrofalnej powodzi zajmie, co najmniej kilka lat, informuje gazeta – Frankfurter Allgemeine Zeitung.

FAZ cytuje opinię prezesa Stowarzyszenia Przemysłu Budowlanego Niemiec (ZDB) Reinharda Quasta.

– Porównuję obecną sytuację do następstw wystąpienia z brzegów rzeki Elba w 2002 r. Wówczas potrzebowaliśmy ponad 3 lat na odbudowę najbardziej zniszczonej infrastruktury i rekultywację zalanych terenów oraz kolejnych 5 lat na przywrócenie kwitnącego wyglądu poszkodowanym miejscowościom.

– Dziś, ze względu na nieporównywalnie większą skalę klęski żywiołowej mogę ocenić, że proces odbudowy rozciągnie się na długie lata – wyjaśnił prezes branży budowlanej.

Wskazał, że tempo rekonstrukcji będzie zależało od wielkości funduszy przeznaczonych na ten cel przez budżety federalny i związkowe oraz prywatny biznes. Będą jednak niezbędne miliardy euro.

Podkreślił także, że sytuację znacząco komplikują zerwane mosty oraz zniszczone drogi, które utrudniają transport ludzi, sprzętu i materiałów budowlanych.

– Bez tymczasowych przepraw wojskowych firmy budowlane i remontowe są na razie bezradne – podsumował Quest.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x