INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:29 | czwartek | 08.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W dramatycznym tempie wzrasta liczba hospitalizacji w Hiszpanii!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

8 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

W Hiszpanii nasila się piąta fala zachorowań na Covid-19, za którą odpowiedzialny jest wariant Delta. Ma on już ponad 70 proc. udziału wśród infekcji koronawirusem, oszacował we wtorek resort zdrowia.

Jak wynika ze statystyk ministerstwa zdrowia, na 100 tys. obywateli Hiszpanii przypada już 700 przypadków, co oznacza, że w porównaniu z piątkiem nastąpił wzrost o 22 punkty.

- reklama -

Pomiędzy piątkowym wieczorem a poniedziałkowym popołudniem potwierdzono 61,6 tys. nowych infekcji wirusem SARS-CoV-2, a także 47 zgonów. W sumie już zakaziło się 4,34 mln osób, a zmarło 81,2 tys.

Do nienotowanego od lutego poziomu wzrosła też liczba pacjentów przebywających po zachorowaniu na Covid-19 w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii. Jest ich tam obecnie ponad 1500, czyli o pół tysiąca więcej niż przed tygodniem.

Resort zdrowia podał też, że dotychczas w 47-milionowej Hiszpanii podwójną dawkę szczepionek przeciwko koronawirusowi przyjęło już ponad 55 proc. populacji.

- reklama -

Tymczasem w poniedziałek wieczorem służby medyczne archipelagu Balearów ogłosiły, że zaszczepiły już 70 proc. populacji regionu, stając się pierwszą w Hiszpanii wspólnotą autonomiczną, która przekroczyła taki poziom. W skali całego kraju ma to nastąpić najpóźniej do końca sierpnia. (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak budowano NOWY PORZĄDEK na przykładzie USA

Zadania stawiane 60 lat temu komunistycznym agitatorom w Ameryce głosiły m.in.: Promuj ONZ jako jedyną nadzieję dla ludzkości. Dąż do...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx