INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:41 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W dramatycznym tempie wzrasta liczba hospitalizacji w Hiszpanii!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

W Hiszpanii nasila się piąta fala zachorowań na Covid-19, za którą odpowiedzialny jest wariant Delta. Ma on już ponad 70 proc. udziału wśród infekcji koronawirusem, oszacował we wtorek resort zdrowia.

Jak wynika ze statystyk ministerstwa zdrowia, na 100 tys. obywateli Hiszpanii przypada już 700 przypadków, co oznacza, że w porównaniu z piątkiem nastąpił wzrost o 22 punkty.

- reklama -

Pomiędzy piątkowym wieczorem a poniedziałkowym popołudniem potwierdzono 61,6 tys. nowych infekcji wirusem SARS-CoV-2, a także 47 zgonów. W sumie już zakaziło się 4,34 mln osób, a zmarło 81,2 tys.

Do nienotowanego od lutego poziomu wzrosła też liczba pacjentów przebywających po zachorowaniu na Covid-19 w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii. Jest ich tam obecnie ponad 1500, czyli o pół tysiąca więcej niż przed tygodniem.

Resort zdrowia podał też, że dotychczas w 47-milionowej Hiszpanii podwójną dawkę szczepionek przeciwko koronawirusowi przyjęło już ponad 55 proc. populacji.

- reklama -

Tymczasem w poniedziałek wieczorem służby medyczne archipelagu Balearów ogłosiły, że zaszczepiły już 70 proc. populacji regionu, stając się pierwszą w Hiszpanii wspólnotą autonomiczną, która przekroczyła taki poziom. W skali całego kraju ma to nastąpić najpóźniej do końca sierpnia. (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x