INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:20 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemiecki federalizm w kryzysie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Powodzie i pandemia po raz kolejny obnażyły słabość landów i brak koordynacji między regionami – Deutsche Welle przedstawia druzgocące komentarze niemieckich mediów.

– Ludwigsburger Kreiszeitung – wskazuje – Już podczas ubiegłorocznego federalnego Dnia Alarmowego, podczas którego ćwiczono reagowanie na klęski żywiołowe, okazało się, że wiele rzeczy nie działa, nie ma jednolitego systemu ostrzegania, a ziemie związkowe RFN nie dotrzymują zobowiązań.

- reklama -

Dlatego gdy 10 miesięcy później nie chodziło o symulację, tylko o ratowanie ludzkiego życia wszystko zawiodło.

Z kolei lokalny dziennik – Frankenpost – komentuje – Od lat ziemie związkowe pozwalają sobie na rzeczy, na które nie powinny sobie pozwalać, rezygnują z rzeczy, z których rezygnować właściwie nie wolno. Koronawirus i powodzie jeszcze raz to uświadomiły. Federalizm przeżywa kryzys, a jego sednem jest słabość landów.

Dla odmiany – Reutlinger General-Anzeiger – zarzuca władzom federalnym chaos w systemie ratownictwa – O postępowaniu w czasie powodzi na rzece Neckar nie powinien decydować sztab kryzysowy nad Szprewą w Berlinie.

- reklama -

Z drugiej strony, nie ma sensu aby każda gmina decydowała o organizacji swojej sieć syren alarmowych. Chaos dotknął również procedurę ostrzegawczych sms.

– To, co dobrze funkcjonuje w Bangladesz, nie powinno się w Niemczech rozbijać o pieniądze i polityczne ambicje – tak debatę medialną podsumowuje Deutsche Welle.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SYN POSŁUGACZA HITLERA PRZEMÓWIŁ

Arndt Freytag von Loringhoven opuszcza Polskę. Skrewił. Nie spełnił oczekiwań mocodawców i został odwołany. Na pożegnanie powiedział, jaki jest stosunek...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x