INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

01:15 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Scarlett Johansson pozywa Disneya za premierę hybrydową „Czarnej Wdowy”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Pierwsze polskie słuchowisko z litewskiej legendy

Czwartek, 17 maja 1928 r. To była niesłychana innowacja – pierwsze słuchowisko napisane specjalnie dla Polskiego Radia było nagrywane w plenerze. I to w czasach,...

Koniecznie przeczytaj

Gwiazda Hollywood Scarlett Johansson pozwała największą wytwórnię świata. Powodem jest forma w jakiej swoją premierę miał film „Czarna Wdowa”.

„Czarna Wdowa” to najnowszy film z uniwersum komiksów Marvela (należy do Disneya). Disney zdecydował, że z powodu pandemii koronawirusa film trafi jednocześnie do kina i na platformę VoD.

- reklama -

A to nie spodobało się odgrywającej główną rolę aktorce Scarlett Johansson. Zdaniem aktorki taka forma premiery film jest odpowiedzialna za tragiczny wynik box office filmu.

Film zarobił w weekend otwarcia zaledwie 158 mln dolarów. W kolejnych tygodniach produkcja zaliczyła jeszcze ostrzejszy zjazd.

Jak ujawnił „The Wall Street Journal” prawnicy aktorki złożyli w jej imieniu pozew w Sądzie Najwyższym Los Angeles. Johansson Disneya o złamanie warunków kontraktu, który zakładał premierę „Czarnej Wdowy” tylko i wyłącznie w kinach.

- reklama -

„Chodzi o niezwykle popularny zapis w umowach podpisywanych przez wytwórnie z największymi gwiazdami. Zakłada on, że znaczna część gaży aktora jest uzależniona od wyników filmu w lokalnym lub globalnym box office. Jeżeli produkcja okaże się hitem, potwierdzając niejako gwiazdorski status obsady, to zarobki takich postaci jak Robert Downey Jr czy Scarlett Johansson osiągają pułap normalnie nieosiągalny. A w przeciwnym wypadku hollywoodzkie studio przynajmniej odbija sobie niepowodzenie swojego filmu wcześniejszą oszczędnością” – wyjaśnia portal Rozrywka Blog.

Źródło: The Wall Street Journal / Rozrywka Blog

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x