INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:52 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dezinformacja przyczyną szczepionkowej paniki na Filipinach

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Tysiące ludzi oblegają punkty szczepień w stolicy Filipin Manili, informuje Associated Press.

Agencja wyjaśnia, że szturm rozpoczęła fałszywa wiadomość o tym, że niezaszczepieni zostaną pozbawieni zapomóg lub nie będą mogli wyjść z domów podczas dwutygodniowej kwarantanny.

- reklama -

Rząd zamknął Manilę do 20 sierpnia, ze względu na ponowny wzrost liczby infekcji covid19 wywołany mutacją Delta. W 3 prowincjach graniczących ze stolicą izolacja potrwa do 15 sierpnia.

W aglomeracji stołecznej wprowadzono ośmiogodzinną godzinę policyjną, a na drogach wjazdowych do Manili ustawiono punkty kontrolne.

Tymczasem na skutek dezinformacji w mediach społecznościowych tysiące ludzi utworzyły gigantyczne kolejki przed punktami szczepień. Doszło do masowych kłótni, bójek, a przede wszystkim paraliżu ruchu ulicznego.

- reklama -

– Ludzie schodzili grupami, niektórzy ustawiali barykady blokujące dojazd kolejnym chętnym – informuje AP na podstawie raportów policyjnych.

Funkcjonariusze policji przerwali pracę placówek medycznych nakazując tłumom powrót do domów.

Opozycja wskazuje, że winę za panikę ponosi prezydent Filipin Rodrigo Duterte. W ubiegłym tygodniu ostrzegł Filipińczyków, że ci, którzy odmówią szczepień nie będą mogli wyjść z domów.

- reklama -

Obecnie rządowe media proszą obywateli aby nie ulegali fałszywym komunikatom rozmieszczanym w mediach społecznościowych, wzywając do śledzenia oficjalnych informacji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x