INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:20 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dramat w Iranie. Co dwie minuty na Covid-19 umiera jedna osoba

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

W Iranie co dwie minuty w związku z Covid-19 umiera jedna osoba – podała w poniedziałek telewizja państwowa. W tym najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa państwie Bliskiego Wschodu odnotowano nowy dobowy rekord 588 zgonów osób zakażonych SARS-CoV-2.

“Co dwie sekundy jedna osoba zostaje zakażona (koronawirusem) w Iranie, a prawie co dwie minuty jedna osoba umiera w związku z Covid-19” – przekazała telewizja państwowa. Większość z 31 prowincji Iranu przeszła z pomarańczowego poziomu niższego ryzyka do czerwonego alertu.

- reklama -

Przed miesiącem odnotowywano około jednego zgonu co trzy minuty.

Władze narzekają, że ludzie nie przestrzegają dystansu społecznego. Według mediów państwowych w szpitalach w kilku miastach zabrakło łóżek dla nowych pacjentów.

Część użytkowników mediów społecznościowych skrytykowała władze za powolne przeprowadzanie szczepień; zaledwie ok. 4 proc. z ok. 85 mln mieszkańców Iranu jest zaszczepionych.

- reklama -

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba zakażeń wzrosła o 40 808, do 4 199 537 od początku pandemii; ogółem dotąd stwierdzono 94 603 zgony w związku z Covid-19. W kraju trwa piąta fala epidemii, o którą obwiniany jest wysoce zakaźny wariant Delta koronawirusa.

W styczniu br. najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei zakazał importu szczepionek wyprodukowanych w USA i Wielkiej Brytanii, mówiąc, że są one zawodne i mogą rozprzestrzeniać infekcję. Władze w Teheranie obwiniają amerykańskie sankcje za utrudnianie zakupów i dostaw szczepionek z innych państw. Żywność, leki i inne dostawy humanitarne są tymczsem zwolnione z amerykańskich sankcji nałożonych ponownie na Teheran w 2018 r. po jednostronnym wycofaniu Stanów Zjednoczonych przez ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa z międzynarodowej umowy nuklearnej z Iranem.

Nowy prezydent Iranu Ebrahim Raisi, który w niedzielę otrzymał publicznie pierwszą dawkę irańskiej szczepionki przeciw Covid-19, wezwał urzędników do przyspieszenia szczepień i wykorzystania “wszystkich niezbędnych środków” w celu ograniczenia pandemii – podały media państwowe.(PAP)

- reklama -

cyk/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx