INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:35 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zamieszki w Londynie. Antyszczepionkowcy próbowali się wedrzeć do dawnej siedziby BBC

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Co najmniej kilkudziesięciu antyszczepionkowców próbowało w poniedziałek po południu wedrzeć się do dawnej siedziby stacji BBC w zachodnim Londynie. Przed budynkiem doszło do przepychanek i szarpanin z pilnującymi wejścia policjantami.

Wczesnym popołudniem w miejskim parku Shepherd’s Bush Green odbyła się dość liczna demonstracja przeciwników certyfikatów szczepionkowych i szczepień dzieci, której organizatorem była grupa o nazwie Official Voice. Część uczestników demonstracji przeszła później w kierunku znajdującej się nieopodal dawnej siedziby BBC, gdzie próbowała się wedrzeć do jednego z budynków.

- reklama -

Według relacji brytyjskich mediów oraz zamieszczonych przez nie nagrań wideo w próbie przedostania się do budynku brały udział dziesiątki osób – i co najmniej jednej się to udało. Na nagraniach widać też, że funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia pałek w celu obrony budynku.

Londyńska policja metropolitalna poinformowała, że na razie nie dokonała aresztowań w związku z tym incydentem, ale zabezpieczyła dowody.

Budynek, do którego próbowali się wedrzeć protestujący, stanowi część dawnego kompleksu biurowców publicznej stacji BBC, nazywanego w przeszłości BBC Media Village lub BBC White City. Jednak w 2013 r. większość z budynków została sprzedana prywatnemu deweloperowi, a jedyną częścią BBC, która tam pozostała, jest BBC Studioworks, spółka zależna realizująca programy telewizyjne – także na zasadach komercyjnych dla innych stacji.

- reklama -

Główna siedziba stacji, skąd nadawany jest m.in. informacyjny kanał BBC News, mieści się w innej części Londynu.

W Wielkiej Brytanii szczepienia przeciw Covid-19 nie są obowiązkowe, ale rząd zapowiedział, że od września do klubów nocnych będą mogły wejść tylko osoby zaszczepione. Zachęca też organizatorów imprez masowych, by stosowali certyfikaty szczepionkowe. Jednak sprawa budzi bardzo duże emocje i nawet w rządzącej Partii Konserwatywnej spora część posłów sprzeciwia się certyfikatom szczepionkowym.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

- reklama -

bjn/ mal/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x