INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:26 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wielkie czyszczenie danych w obawie przed morderstwami Afgańczyków

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Wiele agencji federalnych, które działały w Afganistanie, pospiesznie czyści swoje strony internetowe, usuwając artykuły i zdjęcia, które mogłyby zagrozić afgańskim cywilom, informuje Associated Press.

Zdaniem agencji, operacja usuwania danych zaczęła się pod koniec ubiegłego tygodnia, kiedy stało się jasne, że afgańskie siły bezpieczeństwa nie będą walczyły z talibami.

- reklama -

Według AP, islamiści przeszukują strony internetowe i identyfikują Afgańczyków, którzy pracowali z Amerykanami lub po prostu korzystali z ich usług.

– Podczas gdy wiele uwagi skupiono na ochronie tłumaczy i innych pracowników armii USA, takie osoby stanowiły tylko część amerykańskiego personelu, który działał w Afganistanie przez ostatnie dwie dekady – komentuje agencja.

Rzecznik departamentu stanu Ned Price powiedział, że personel usuwa treści z mediów społecznościowych i stron internetowych – ponieważ bezpieczeństwo Afgańczyków ma ogromne znaczenie dla władz.

- reklama -

– Zasada departamentu polega na usuwaniu treści tylko w wyjątkowych sytuacjach, takich jak ta. Czyniąc to pracownicy działu przestrzegają wymagań dotyczących przechowywania dokumentacji – oświadczył Price.

Z ustaleń Associated Press wynika, że szereg agencji federalnych zablokowało już linki do komunikatów prasowych lub postów związanych z Afganistanem. Obecnie po kliknięciu wyświetla się komunikat – Odmowa dostępu: nie masz uprawnień do tej strony.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx