INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:14 | piątek | 24.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sensacyjne wieści z Watykanu! Co zrobi Franciszek? Czy nastąpi historyczny moment w kościele?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Watykańskie media rozpisują się na temat możliwej abdykacji papieża Franciszka. Byłaby to druga taka sytuacja w historii kościoła katolickiego. Możliwość przejścia papieża na emeryturę, otwiera furtkę do dyskusji na temat statusu „papieża emeryta”.

Wieści o możliwej abdykacji Franciszka jako pierwszy podał włoski dziennikarz Antonio Socci, który na swoim blogu napisał artykuł “Szepty w Watykanie: konklawe wisi w powietrzu”, w którym sugeruje, że papież Franciszek pójdzie w ślady swojego poprzednika Benedykta XVI i abdykuje.

- reklama -

Powodem abdykacji Franciszka ma być wiek (w grudniu papież kończy 85-lat), oraz słabe zdrowie, którego stan pogorszył się po przejściu operacji jelita grubego, której papież poddał się w tym roku.

W kościele ma rozpocząć się dyskusja na temat uregulowania statusu „papieża emeryta”. Gdyby Franciszek abdykował, byłby drugim takim przypadkiem w historii. W przypadku wyłonienia nowej Głowy Kościoła, mielibyśmy tak naprawdę trzech żyjących papieży, w tym dwóch emerytów.

Źródło: Radio Zet, blog Antonio Socci

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Netanjahu cały w strachu

Jedni nie mogą nie mogą strzelać, inni mogą. Międzynarodowy Trybunał Karny jednych może sądzić, innych - za takie same...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx