INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:43 | niedziela | 04.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sensacyjne wieści z Watykanu! Co zrobi Franciszek? Czy nastąpi historyczny moment w kościele?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

4 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Watykańskie media rozpisują się na temat możliwej abdykacji papieża Franciszka. Byłaby to druga taka sytuacja w historii kościoła katolickiego. Możliwość przejścia papieża na emeryturę, otwiera furtkę do dyskusji na temat statusu „papieża emeryta”.

Wieści o możliwej abdykacji Franciszka jako pierwszy podał włoski dziennikarz Antonio Socci, który na swoim blogu napisał artykuł “Szepty w Watykanie: konklawe wisi w powietrzu”, w którym sugeruje, że papież Franciszek pójdzie w ślady swojego poprzednika Benedykta XVI i abdykuje.

- reklama -

Powodem abdykacji Franciszka ma być wiek (w grudniu papież kończy 85-lat), oraz słabe zdrowie, którego stan pogorszył się po przejściu operacji jelita grubego, której papież poddał się w tym roku.

W kościele ma rozpocząć się dyskusja na temat uregulowania statusu „papieża emeryta”. Gdyby Franciszek abdykował, byłby drugim takim przypadkiem w historii. W przypadku wyłonienia nowej Głowy Kościoła, mielibyśmy tak naprawdę trzech żyjących papieży, w tym dwóch emerytów.

Źródło: Radio Zet, blog Antonio Socci

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak to jest z ukrainizacją Polski?

Nadal Ukraińcy blokują chrześcijański pochówek leżących w dołach śmierci 200 tys. ofiar ukraińskich mordów. Wciąż nie obejmuje polska edukacja programami...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx