INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

12:20 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Europoseł PiS apeluje, żeby Polska nie wykonywała wyroku TSUE! Mówi o eksperymencie dokonywanym w UE

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie z TVP Info powiedział, że Polska nie powinna realizować postanowienia TSUE ws. zamknięcia kopalni w Turowie.

Polska została wybrana do tego, aby na jej przykładzie przeprowadzić eksperyment ustrojowy. Nie można zmieniać traktatu (…), bo nie ma na to zgody, w związku z czym narusza się traktat, chce się stworzyć precedens i dokonać zwyczajowej zmiany, która potem będzie już funkcjonowała i inni tego nie zakwestionują, żeby Unia mogła działać w sposób bezprawny w obszarach, co do których kompetencje nie zostały jej przydzielone – powiedział europoseł na antenie TVP Info.

- reklama -

Europoseł wskazuje, że naruszany jest tutaj 4 i 5 art. Traktatu o Unii Europejskiej, dlatego w jego ocenie, Polska nie powinna wykonywać orzeczenia:

Proponuję, żeby postanowienia (TSUE) nie realizować. Proponuję, żeby się od niego odwołać nie tylko do TSUE (…), ale wnieść to na posiedzenie Rady UE i Rady Europejskiej, bo tam jest to właściwa kompetencja – powiedział polityk.

Źródło: TVP Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

9 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek zarazek
24.09.2021 12:27

Pan Saryusz-Wolski przemawia jednak językiem bardzo poprawnym politycznie. A tu trzeba powiedzieć wprost, ze jesteśmy bezlitośnie i bezprawnie atakowani. Jest to brudna wojna wszczęta przez KE, zapewne na zlecenie Berlina i podsycana przez polskich sprzedawczyków. Wyjąwszy czołgi, samoloty i inne środki bojowe jest to dokładnie taka sama agresja jak Hitlera w 1939. Dlatego też nie należy się łudzić, że jakiekolwiek odwołanie do innej instytucji unijnej przyniesie jakiś pozytywny skutek. Oni chcą nas stłamsić, opanować i uczynić płatnikiem ich długów będących wynikiem ich niekompetencji, chciwości i braku zasad etycznych. Widać, że apetyty mają wilcze i teraz już nad nimi nie panują, zaćmiewają im rozsądek, a wszystkie swoje moce intelektualne kierują na wzmacnianie ataków na Polskę.

Grażyna
24.09.2021 15:11

Dzien dobry mam pytanie dlaczego Turow na być kozłem ofiarnym czy niemieckie i czeskie kopalnie są bez wpływu na środowisko bo o tym nie ma mówi ,czy niemieckie i czeskie mają badania geologiczne dlaczego tamte kopalnie są nie do ruszenia ,zacznijmy zasypywać unie pozwami w sprawie czeskich i niemieckich kopalni może to ma tak być jesteśmy grzeczni i nie zgłaszamy roszczeń a może trzeba

Zygmuś
24.09.2021 16:51

A TYMCZASEM… po cichutku, pomalutku…, zresztą sami zobaczcie na JOUTUBE: SPRZEDALI NAS!? PiS likwiduje polską energetykę w zamian za intratne posady?

Zygmuś
26.09.2021 11:24

JUŻ POZAMIATANE! NIE PODNIECAJCIE SIĘ TUROWEM. ZDRAJCY JUŻ PODPISALI CYROGRAFY – seZOBAnaJOUTUBE: PiS zamyka 4 elektrownie?! TV republika nie wyemitowała niewygodnego dla PiS programu!

Zygmuś
26.09.2021 11:39

Partia Interesów Syjonistycznych (PIS), wespół z resztą Bandy Czworga, od 30 lat odgrywają rozpisane przez swoich mocodawców scenariusze i rządzą się swoistymi prawami: my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych, a władzą i kasą dzielimy się po pod stołem, dla picu, kopiemy się, ale tylko po kostkach, nie wyżej, ciemny lud to kupi, i zakulisowo, za plecami społeczeństwa przygotowują grunt pod nadejście klasy tzw. szlachty jerozolimskiej (z pozyskanym olbrzymim kapitałem wynikajacym ze zdrady447), którzy, niczym zbawiciele “uratują” ustrojową, prawną, finansową i polityczną sytuację kryzysową, jednocześnie przejmując pełną kontrolę nad Polską (którą nazywają Polin), pozyskując nową przestrzeń życiową (Lebensraum). Nasz Kraj zostanie podzielony i rozdysponowany jako: Generalna Gubernia i Dystrykt Polin. Ja wiem, dziś (jeszcze) wydaje się to niczym scenariusz political-fiction, ale wkrótce wyjdzie szydło z worka (sorry Beata, to nie do ciebie)

Zygmuś
26.09.2021 12:18

JESZCZE JEDEN GŁOS W TYM WĄTKU – zoba naJOUTUBE: Śp. Marek Zadrożniak miał rację! Przypominamy jego słowa: Dlaczego CENY PRĄDU rosną jak szalone?

Zygmuś
26.09.2021 14:04

CZYTAJ NA: bibuła pismo niezależne TV Republika wycofała program o samobójczej polityce energetycznej rządu. Naimski: „Zerwę Pani ten program”

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

9
0
Podziel się z nami swoją opiniąx