Rada Europy uderza w Łukaszenkę! Apeluje o wsparcie dla Polski, Litwy i Łotwy

1
402
Alaksandr Łukaszenka. Fot. domena publiczna
Alaksandr Łukaszenka. Fot. domena publiczna

Kryzys migracyjny na granicy z Białorusią, był jednym z tematów Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Politycy przyjęli specjalną rezolucję w której apelują do Białorusi o zaprzestanie instrumentalnego traktowania migrantów, a pozostałe kraje Europy wzywa do pomocy Polsce, Litwie i Łotwie.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy jest zaniepokojone rozwijającą się sytuacją związaną z atakami hybrydowymi władz Białorusi, których efektem jest wzrastająca presja migracyjna i azylowa na granicy Białorusi z Łotwą, Litwą i Polską – czytamy w uchwalonym w czwartek dokumencie.

ZPRE krytykuje “wszelką formę instrumentalizacji do celów politycznych migrantów, uchodźców i osób ubiegających się o azyl” przez władze któregokolwiek kraju.

W rezolucji podkreślono, że napływ migrantów stwarza poważne wyzwania dla władz Polski, Litwy i Łotwy. Zaapelowano do państw członkowskich o udzielenie pilnej pomocy finansowej i technicznej tym krajom, by były w stanie zapewnić niezbędną opiekę migrantom i uchodźcom.

Źródło: PAP

- reklama -
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Zygmuś
02.10.2021 13:57

WŁAŚNIE TERAZ (relacje na żywo) WOLNI POLACY WYRAŻAJĄ SWOJĄ OPINIĘ – TRWA MARSZ WOLNOŚCI i SUWERENNOŚCI W WARSZAWIE
– ZOBACZ NA JOUTUBE: Marsz Wolności I Suwerenności Warszawa 2021 – śląska relacja
albo, NA JOUTUBE: KONFEDERACJA : Marsz Wolności i Suwerenności STOP SEGREGACJI SANITARNEJ Warszawa