INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:58 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wielka dziennikarskie śledztwo! Ujawniono machlojki światowych przywódców. Okazało się, że kochanka Putina jest milionerką!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Dziennikarskie śledztwo — Pandora Papers — ujawniło w rajach podatkowych ogromne kwoty należące prawdopodobnie do kochanki rosyjskiego prezydenta. Co wiadomo o Swietłanie Kriwonogich?

Według międzynarodowego konsorcjum śledczego – ICIJ – w 2003 r. spółka Brockville Development Ltd zarejestrowana na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych nabyła za kilka milionów euro ekskluzywny apartament w Monako.

- reklama -

Pandora Papers ujawnił, że faktyczną właścicielką jest 46-letnia Swietłana Kriwonogich, nazywana kochanką prezydenta Rosji Władimira Putina i matką jego nieślubnego dziecka.

Informacje opozycyjnego portalu Projekt wskazują, że do 2000 r. Swietłana mieszkała wraz z matką w skromnym mieszkaniu komunalnym. Następnie w krótkim czasie stała się udziałowcem kilku firm (w tym Banku Rossija) oraz właścicielką nieruchomości w elitarnej dzielnicy Petersburga na Wyspie Kamiennej.

Obecnie rodzina Kriwonogich posiada obiekty mieszkalne w Petersburgu, Moskwie i Soczi, wyceniane na prawie 1,1 mld rubli. Ponadto Swietłana ma 75 proc. udziałów w ośrodku narciarskim Igora odwiedzanym regularnie przez Putina oraz podobną pulę własnościową w projekcie rozrywkowym — Leningrad Center.

- reklama -

Łączny majątek, w tym aktywa biznesowe, domniemanej kochanki Putina były w 2020 r. szacowane na 7,7 mld rur, czyli ponad 100 mln dolarów.

Jak twierdzi BBC News, sąsiedzi zapytani o źródła niespodziewanego bogactwa Swietłany, potwierdzili, że w latach 90. XX w. kobieta miała bogatego sponsora. Był nim urzędnik urzędu mera Petersburga. Tam też pracował wówczas przyszły prezydent.

Dwaj kolejni świadkowie tłumaczą wprost majątkowy wzlot Kriwonogich, tym, że była

- reklama -

blisko Putina. Według portalu Projekt ich znajomość trwała do końca pierwszej dekady XXI w. M.in. odbywali wspólne podróże lotnicze na linii Petersburg – Moskwa.

Bliska relacja zakończyła się w 2003 r. urodzinami córki, która przyszła na świat podczas kampanii wyborczej Putina przed pierwszą reelekcją. O ojcostwie prezydenta ma świadczyć fakt, że dziewczynka posługuje się patronimikiem Władimirowna. Bliscy dziecka twierdzą, że jest fenomenalnie podobna do Putina.

Informacje opozycyjnego tytułu potwierdzają udziały Kriwonogich w Banku Rossija. Powstał w 1990 r. jako organizacja finansowa petersburskiego komitetu partii komunistycznej. Od samego początku w jego działanie nadzorował Putin, który w tym czasie był przewodniczącym komitetu ds. stosunków międzynarodowych zarządu miasta. Następnie właścicielem banku został bliski znajomy prezydenta Jurij Kowalczuk.

Z tego powodu po agresji na Ukrainę, Bank Rossija został wpisany na listę amerykańskich sankcji. Departament Skarbu USA nazwał instytucję — portfelem osób z bliskiego kręgu Putina.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
znikl
04.10.2021 19:59

a dlaczego nie mialaby miec w porownaniu do tych co decyduja o losach panstw narodow kontynentow calych jest jak uboga krewna, wiec po co z tego sensacje robic? przeciez wiadomo ze w tych kregach nikt ubogi nie jest No ludzie czy wy myslicie ze zwykli ludzie to juz tacy ciemni sa ze ich we foteLe wcisnie 100 000 000 u pani towarzyszki pana Putina NASI WLODARZE na WYPADEK GDYBY SIE OKAZALO ZE LASKA PANSKA NA PSTRYM KONIU JEZDZI A FORTUNA KOLEM SIE TOCZY TEZ Z PEWNOSCIA MAJA JAKIES SWOJE MILIONY GDZIES W RAJACH PODATKOWYCH zadna nowosc dla ludzi ktorzy potrafie choc troche logicznie myslec ,bo wystarczy pomyslec ze przezorny zawsze ubezpieczony

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x