INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:38 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Portugalia: stopniowa likwidacja restrykcji związanych z epidemią

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Premier Portugalii Antonio Costa zapowiedział stopniowe eliminowanie obowiązujących od połowy marca restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Odchodzenie od zarządzonych obostrzeń ma się rozpocząć po 2 maja.

Podczas debaty w parlamencie w środę wieczorem Costa oświadczył, że ograniczenia w przemieszczaniu się obywateli będą likwidowane w kilku fazach w maju i czerwcu.

- reklama -

“Co 15 dni będziemy usuwać ograniczenia, do których wprowadzenia zmusiła nas epidemia koronawirusa” – powiedział Costa.

Z rządowych planów wynika, że jeszcze w maju otwarte mają zostać szkoły. Zajęcia byłyby jednak prowadzone tylko dla uczniów najstarszych klas. Planowane jest też przywrócenie pracy żłobków.

Jeszcze w maju rząd umożliwiłby organizację sprawowania obrzędów religijnych. Obowiązywać mają jednak ograniczenia pod względem liczby uczestników, a każdy z nich byłby zobowiązany do noszenia maseczki ochronnej.

- reklama -

Pomimo obowiązującego w Portugalii stanu wyjątkowego oraz stosunkowo wysokiej liczby zakażeń i zgonów na Covid-19 władze kraju tylko częściowo ograniczyły funkcjonowanie placówek związanych z turystyką, kluczowym sektorem krajowej gospodarki. W przeciwieństwie do sąsiedniej Hiszpanii nie nakazano zamknięcia hoteli oraz lokali gastronomicznych.

Do wtorkowego wieczora w 10-milionowej Portugalii na Covid-19 zmarło 785 osób, a prawie 22 tys. zakaziło się koronawirusem.

Źródło: PAP

- reklama -

Zobacz także: Brazylia jest epicentrum pandemii koronawirusa w Ameryce Łacińskiej

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!