INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:42 | czwartek | 28.10.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Wysokiej rangi uciekinier z KRLD demaskuje reżim Kim Dzong Una

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Były pułkownik Kim Kook Sung, który służył w północnokoreańskim wywiadzie wojskowym i uciekł z kraju, udzielił wywiadu BBC. Ujawnił skrytobójstwa krytyków reżimu oraz potwierdził, że dyktatura żyje z handlu narkotykami i bronią.

Ponadto według uciekiniera, służby specjalne KRLD zinfiltrowały większość instytucji Korei Południowej. Ujawnił, że siatka agenturalna sięga, tzw. Błękitnego Domu, czyli kancelarii prezydenta. Wyjaśnił, że szpiedzy wprowadzają w życie strategię zmuszenia Seulu do politycznej uległości.

Były funkcjonariusz przyznał także, że z rozkazu Kim Dzong Una utworzył grupę likwidatorów, która eliminuje przeciwników politycznych reżimu i uciekinierów z Korei Północnej. Pierwszym zadaniem grupy kierowanej przez pułkownika było zamordowanie wysokiego urzędnika Hwang Zhang Yupa, który zbiegł na Południe.

Według Kim Kuk Sunga terroryzm był i jest w Korei Północnej narzędziem polityki, a przede wszystkim honorowej zemsty rodziny Kimów.

Wysoki rangą dezerter podzielił się informacjami o źródłach dochodów reżimu. Od czasu, tzw. Trudnego Marszu, czyli katastrofalnego głodu w latach 90. wywiad dba o tajny fundusz rewolucyjny, zasilany dochodami z handlu narkotykami.

Dzisiejszy uciekinier sprowadził swego czasu do Pjongjangu zagranicznych specjalistów i z ich pomocą założył laboratorium produkujące metamfetaminę. Do dziś działa ono na terenie obozu szkoleniowego wywiadu o kryptonimie 715-te Biuro Łącznikowe. Uzyskana z jej sprzedaży waluta trafia do funduszu, którego wyłącznym dysponentem jest Kim Dzong Un.

Kook Sung opowiedział także o innych sposobach zasilania budżetu. KRLD nielegalnie dostarczała broń do Iranu i sprzedaje technologie wojskowe państwom objętym sankcjami lub objętych międzynarodowymi sankcjami po wybuchu wojen domowych.

– W okresie, gdy tu mieszkam (tj. w Korei Południowej), polityka Pjongjangu w ogóle się nie zmieniła. Udzielając wywiadu, spełniłem swój ostatni obowiązek. Chcę pomóc moim braciom na Północy pozbyć się dyktatury i zasmakować wolności – podsumował Kim Kook Sung.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Polacy urządzą Tuskowi zimny prysznic?

Wydaje mi się, że Polacy coraz wyraźniej dostrzegają aktywną rolę Niemiec dążących do obalenia polskiego rządu, który przecież ma...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x