INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:31 | środa | 17.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W KE naglę odkryli, że Europa jest…uzależniona od rosyjskiego gazu

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

17 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

– Sytuacja z cenami gazu pokazała, że ​​Europa jest zbyt uzależniona od importu rosyjskiego surowca. To czyni nas bezbronnymi — przyznała Ursula von der Leyen.

Szefowa Komisji Europejskiej, którą cytuje rozgłośnia Deutsche Welle, oświadczyła, że Gazprom nie zareagował pozytywnie na zwiększone zapotrzebowanie na gaz w Unii Europejskiej.

- reklama -

– Chociaż rosyjski koncern realizuje swoje długoterminowe zobowiązania, na prośbę KE nie zwiększył dostaw, tak jak w poprzednich latach – powiedziała von der Leyen w Parlamencie Europejskim.

Jak tłumaczyła, wzrost cen energii dotknął cały świat, ale w postępowaniu Gazpromu wobec Europy jest coś specyficznego. Szefowa KE nie skomentowała możliwych przyczyn takiego postępowania Rosji, mimo że eurodeputowani oskarżali Moskwę o szantaż w celu wymuszenia zgody na uruchomienie gazociągu Nord Stream – 2.

– Importujemy 90 proc. zużywanego przez nas gazu. A to czyni nas bezbronnymi – stwierdziła w odpowiedzi szefowa KE. – Sytuację można poprawić poprzez dywersyfikację dostawców i przyspieszenie w zielonej energetyce — dodała.

- reklama -

Na wypowiedź von der Leyen, zareagowała niemiecka koalicja Sojusz 90/Zieloni, która wezwała, aby nie spieszyć się z uruchomieniem gazociągu Nord Stream – 2.

Według współprzewodniczącej partii Annalen Baerbock, poprzez szantaż gazowy Moskwa próbuje wykorzystać Niemcy, jako dźwignię do uruchomienia NS–2.

– Strona rosyjska gra z Unią w pokera. Zamiast współpracy słyszymy o ograniczeniu dostaw. Nie możemy dać się szantażować – wezwała Baerbock.

- reklama -

Deutsche Welle podkreśla, że Berbock, który może objąć stanowisko ministra spraw zagranicznych w nowym rządzie RFN, chce surowego przestrzegania prawa unijnego. Zgodnie z regulacjami, operatorzy gazociągów nie mogą być jednocześnie producentami transportowanego przez siebie gazu. Tymczasem właścicielem Nord Stream-2 jest Gazprom i chce dostarczać gazociągiem własny surowiec.

– Dopóki jest to jeden i ten sam problem, wydanie zezwolenia na eksploatację jest niemożliwe – oświadczyła niemiecka polityk.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Zygmuś
22.10.2021 12:53

JPRDLE, ALBO GŁUPCY i ŚLEPCY, ALBO GRAJĄ SWOJE ROLE. Tak, czy siak, na jedno wychodzi. PRECZ Z TĄ SZATAŃSKĄ ORGANIZACJĄ.

Ostatnio edytowany 2 lat temu przez Zygmuś
Monsignore
22.10.2021 13:54

Baerbock, Berbock to nazwisko tej samej osoby, czy dwóch osób? No i kim oni są kobietą, mężczyzną, kobietami, facetami? Bo z treści wynika, że chodzi o dwie płci.

Monsignore
22.10.2021 13:56

Przydałaby się tu relacja z występu naszych rodaków w dniu dzisiejszym w Brukseli.

amerol
23.10.2021 20:34

Oby zima w zachodniej europie byla dluga i surowa .Tylko wtedy zakonczy sie era eurokolchozu wq obecnej formie Czego Rodakom zycze z calego serca

Haq_55
23.10.2021 21:39

Oh nie! Wydało się, i co teraz? Cały plan poszedł się …..

Lokipa
23.10.2021 16:53

Wcale nie od rosyjskiego tylko od NIEMIECKIEGO bo gaz płynie od NIEMCÓW PRZEZ NIEMIECKI NORD STREAM2

reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

7
0
Podziel się z nami swoją opiniąx