INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:10 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ważna informacja dla Polaków zatrudnionych w Niemczech

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Według informacji Redaktionsnetzwerk Deutschland obowiązkowe szczepienia dla personelu szpitali, zakładów opiekuńczych i punktów ambulatoryjnych mają wejść w życie 16 marca.

Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) powołuje się na informację z kręgów partii SPD, FDP i Zielonych, które tworzą nową koalicję rządową. Wyjaśnia, że wszyscy obecnie zatrudnieni oraz wszyscy, którzy rozpoczną pracę od 1 stycznia 2022 r. w szpitalach, zakładach opiekuńczych i ambulatoryjnych będą musieli najpóźniej do 15 marca okazać zaświadczenie o pełnej ochronie szczepiennej. Osoby, które rozpoczną pracę później, będą potrzebowały odpowiedniego dokumentu już na etapie rekrutacji.

- reklama -

Termin wprowadzenia obowiązku zakładający okres przejściowy ma umożliwić szczepienia wszystkim, którzy pracują w wyżej wymienionych placówkach. Zwolnieni z obowiązku mają być jedynie pracownicy, którzy ze względów medycznych nie mogą się uodpornić. Projekt ustawy o „instytucjonalnym obowiązku szczepień” już przygotowany przez ministerstwo zdrowia ma zostać uchwalony w Bundestagu najpóźniej do połowy grudnia. Swoje rekomendacje przedstawi także Niemiecka Rada Etyki.

RND ostrzega, że zgodnie z planami, praca bez odpowiedniego zaświadczenia nie będzie możliwa. Nieprzestrzeganie wymogu ma być traktowane jako wykroczenie administracyjne i będzie podlegać karze grzywny. Ustawa ma na celu zapewnienie bardziej skutecznej ochrony przed zakażeniem koronawirusem, zwłaszcza osobom starszym i cierpiącym na choroby współistniejące. W przeszłości, głównie w domach opieki, wielokrotnie występowały ogniska zakażeń Covid-19.

Informację potwierdza Deutsche Welle. Według rozgłośni rząd federalny i kraje związkowe porozumiały się w kwestii tego, że Bundestag „wkrótce” podejmie decyzję dotyczącą powszechnych obowiązkowych szczepień.

- reklama -

– Niemiecka Rada Pielęgniarska z zadowoleniem przyjęła decyzję rządu i krajów związkowych — powiedziała kierująca organizacją Christine Vogler.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx