INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

10:34 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ważna informacja dla Polaków zatrudnionych w Niemczech

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Według informacji Redaktionsnetzwerk Deutschland obowiązkowe szczepienia dla personelu szpitali, zakładów opiekuńczych i punktów ambulatoryjnych mają wejść w życie 16 marca.

Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) powołuje się na informację z kręgów partii SPD, FDP i Zielonych, które tworzą nową koalicję rządową. Wyjaśnia, że wszyscy obecnie zatrudnieni oraz wszyscy, którzy rozpoczną pracę od 1 stycznia 2022 r. w szpitalach, zakładach opiekuńczych i ambulatoryjnych będą musieli najpóźniej do 15 marca okazać zaświadczenie o pełnej ochronie szczepiennej. Osoby, które rozpoczną pracę później, będą potrzebowały odpowiedniego dokumentu już na etapie rekrutacji.

- reklama -

Termin wprowadzenia obowiązku zakładający okres przejściowy ma umożliwić szczepienia wszystkim, którzy pracują w wyżej wymienionych placówkach. Zwolnieni z obowiązku mają być jedynie pracownicy, którzy ze względów medycznych nie mogą się uodpornić. Projekt ustawy o „instytucjonalnym obowiązku szczepień” już przygotowany przez ministerstwo zdrowia ma zostać uchwalony w Bundestagu najpóźniej do połowy grudnia. Swoje rekomendacje przedstawi także Niemiecka Rada Etyki.

RND ostrzega, że zgodnie z planami, praca bez odpowiedniego zaświadczenia nie będzie możliwa. Nieprzestrzeganie wymogu ma być traktowane jako wykroczenie administracyjne i będzie podlegać karze grzywny. Ustawa ma na celu zapewnienie bardziej skutecznej ochrony przed zakażeniem koronawirusem, zwłaszcza osobom starszym i cierpiącym na choroby współistniejące. W przeszłości, głównie w domach opieki, wielokrotnie występowały ogniska zakażeń Covid-19.

Informację potwierdza Deutsche Welle. Według rozgłośni rząd federalny i kraje związkowe porozumiały się w kwestii tego, że Bundestag „wkrótce” podejmie decyzję dotyczącą powszechnych obowiązkowych szczepień.

- reklama -

– Niemiecka Rada Pielęgniarska z zadowoleniem przyjęła decyzję rządu i krajów związkowych — powiedziała kierująca organizacją Christine Vogler.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x