INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:09 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wielka Brytania: Testy na obecność koronawirusa dla pracowników

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Wszyscy kluczowi pracownicy w Anglii i ich rodziny – ok. 10 milionów osób – będzie od piątku uprawniona do testów na obecność koronawirusa – poinformował w czwartek brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Sprawa niewystarczającej w powszechnym odczuciu ilości testów jest jednym z głównych punktów krytyki spadającej na brytyjski rząd. Do tej pory testom poddawano osoby trafiające do szpitali z objawami koronawirusa oraz część pracowników służby zdrowia.

- reklama -

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Hancock powiedział, że możliwości w zakresie przeprowadzenia testów zwiększyły się. Stało się to na tyle, że wszyscy kluczowi pracownicy oraz ich rodziny, którzy wykazują objawy, mogą poprzez stronę internetową zgłosić chęć poddania się testowi. Grupę potencjalnie uprawnionych ocenia się na ok. 10 milionów osób (dotyczy to tylko Anglii, bo decyzje w kwestii testowania w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej podejmują tamtejsze rządy).

Minister zdrowia podkreślił, że rozszerzenie testowania jest “elementem stawiania Wielkiej Brytanii z powrotem na nogi”.

100 tys. testów dziennie

Cel jaki postawiony na początku miesiąca – by do końca kwietnia liczba przeprowadzanych testów zwiększyła się do 100 tys. dziennie – pozostaje aktualny i Wielka Brytania jest na dobrej drodze, by go zrealizować. Według podanych po południu przez ministerstwo zdrowia statystyk, w ciągu minionej doby przeprowadzono 23,5 tys. testów.

- reklama -

Techniczne możliwości już zwiększyły się do 51 tys. testów dziennie. Wyprzedza to założony plan. Natomiast dzięki domowym zestawom testowym, jak również mobilnym stanowiskom testowym obsługiwanym przy wsparciu armii, cel zostanie osiągnięty.

Hancock podkreślił przy tym, że nie chodzi o to, by przed końcem miesiąca zwiększyć możliwości testowe do 100 tys. Chodzi o to, by codziennie co najmniej taką liczbę testów wykonano. “Naszym ostatecznym celem jest, aby każdy, kto mógłby skorzystać z (przeprowadzenia) testu, dostał test” – mówił minister zdrowia.

Kluczowi pracownicy to m.in. personel służby zdrowia oraz opieki społecznej, w tym personel pomocniczy i wolontariusze, wojsko, policja, straż pożarna, służba więzienna i wszystkie inne służby mundurowe, pracownicy transportu, pracownicy zajmujący się produkcją i dystrybucją żywności i innych niezbędnych towarów, pracownicy sieci wodociągowych, energetycznych, gazowych itp., pracownicy banków, sędziowie, duchowni, pracownicy mediów.

- reklama -

Źródło: PAP

Zobacz także: Testy na koronawirusa powszechnie dostępne dla personelu medycznego

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Podręczniki historii do napisania od nowa

Wygląda na to, że podręczniki historii trzeba będzie pisać od nowa. Tym razem w kwestii pochodzenia Leonardo da Vinci....

Przeczytaj jeszcze to!