INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:50 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

WHO: wybory korespondencyjne to niskie ryzyko dla zdrowia

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Ryzyko transmisji wirusa między osobami za pośrednictwem listów i przesyłek jest niskie – powiedziała ekspertka europejskiego oddziału WHO dr Catherine Smallwood.

Smallwood została zapytana o to, czy wybory korespondencyjne stanowią znaczące ryzyko dla zdrowia publicznego podczas pandemii koronawirusa. Jak stwierdziła, obecny stan wiedzy na temat transmisji wirusa wskazuje, że ryzyko przenoszenia przez przesyłki pocztowe jest niewielkie.

- reklama -

“Jak wiemy, ten wirus rozprzestrzenia się między ludźmi przez kropelki oddechowe lub czasami przez kropelki oddechowe, które są w stanie skazić powierzchnie. Ale opierając się na tym, co wiemy, (należy wnioskować, że) ryzyko skażenia przesyłki komercyjnej albo listu jest stosunkowo niskie” – powiedziała brytyjska ekspertka.

“Po drugie, ponieważ zwykle listy idą kilka dni, ryzyko, że wirus przez ten czas, w różnych temperaturach, w systemie pocztowym pozostanie na powierzchni w formie aktywnej, jest również bardzo niskie. Zatem ogólnie rzecz biorąc oceniamy to ryzyko jako niskie” – dodała.

Jak przypomniała ekspertka WHO, głównym sposobem transmisji wirusa jest bliski kontakt między ludźmi.

Większość ofiar to osoby starsze
- reklama -

W czwartek odbyła się konferencja dyrektora europejskiego biura WHO. Dr Hans Kluge powiedział, że nawet połowa osób zmarłych zakażonych przez Covid-19 w Europie to mieszkańcy domów opieki nad osobami starszymi. Tam – jak podkreślił – poziom opieki pozostawia wiele do życzenia.

Dodał, że pracownicy ośrodków są często przepracowani i zarabiają zbyt mało; brakuje też dla nich sprzętu ochronnego.

Zapytano również o różnice między liczbami zgonów na Covid-19 między wschodnią i zachodnią częścią Europy. Kluge wskazał, że śmiertelność nie jest najlepszym wyznacznikiem tego, jak kraje radzą sobie z epidemią. Zauważył przy tym, że w krajach takich jak Rosja, Turcja i Ukraina liczba chorych wzrasta w dużym tempie.

- reklama -

Dyrektor europejskiego WHO zapowiedział też wysłanie misji WHO na Białoruś, do Tadżykistanu i Turkmenistanu. W ten sposób chcąc pomóc tym krajom w walce z wirusem. Władze dwóch ostatnich państw twierdzą, że nie ma u nich ani jednej osoby zakażonej koronawirusem.

Źródło: PAP

Zobacz także: Polityczny kontrakt WHO

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!