INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:35 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wielka przecena gigantów technologicznych

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Tylko Elon Musk stał się uboższy o 15,2 mld dol. po giełdowej przecenie akcji Tesli. Spadki wartości odnotowały jednak papiery wartościowe wszystkich, największych firm technologicznych USA. Zostały wywołane obawami przed wzrostem inflacji i zaostrzeniem polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych.

Jak informuje serwis Bloomberg, Musk stracił najwięcej spośród właścicieli firm technologicznych. Od 30 listopada wartość akcji Tesli obniżyła się o 11,4 proc. 6 grudnia notowania spółki na giełdzie Nasdaq przyniosły kolejną przecenę o 6,4 proc.

- reklama -

Z kolei Jeff Bezos stracił 2,7 mld dol. w wyniku obniżki akcji Amazon. Natomiast współzałożyciel firmy Oracle Larry Ellison stał się uboższy o 2,6 mld dol. Straty Marka Zuckerberga zostały wycenione na 1,5 mld dol. po tym, jak akcje jego firmy Meta (dawniej Facebook) spadły o prawie 20 proc. w stosunku do wartości z września. Według analityków Bloomberga, 10 najbogatszych potentatów technologicznych w Stanach Zjednoczonych straciło łącznie 27,4 miliarda dolarów.

Serwis przypomina, że na początku grudnia Musk sprzedał ponad 934 tys. akcji Tesli o wartości 1,01 mld dol. aby wywiązać się ze zobowiązań podatkowych. To tylko jedna z dużych wyprzedaży akcji dokonana przez miliardera. 11 listopada Musk sprzedał ponad 2,5 miliona opcji na papiery wartościowe Tesli, a pięć dni później sprzedał po raz pierwszy 900 tys. akcji, zarabiając na nich około 930 mln dol.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx