INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:54 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Berlin ratuje niemieckie inwestycje w Rosji.

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Niemieccy lobbyści ostrzegają, że ukraińska eskalacja jest zagrożeniem dla planowanych inwestycji w Rosji – informuje Deutsche Welle.

– Konflikt z Rosją wywołuje rosnącą niepewność w niemieckich kręgach biznesowych – oświadczył przewodniczący Komitetu Wschodniego Niemieckiej Gospodarki. Oliver Hermes towarzyszył minister spraw zagranicznych Annalen Baerbock podczas wizyt w Kijowie i Moskwie.

- reklama -

Wpływowa organizacja lobbystyczna, jaką jest Komitet Wschodni Niemieckiej Gospodarki Niemieckiej (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft), wezwała rząd federalny do kontynuowania dialogu z Rosją na temat rozwiązania kryzysu politycznego. Zdaniem Oliviera Hermesa, rosnące napięcia powiększają niepewność w niemieckich kręgach biznesowych i mogą spowolnić planowane inwestycje.

– To ostatnia rzecz, jakiej teraz potrzebujemy, biorąc pod uwagę wpływ pandemii covid19 na gospodarkę i rosnące wyzwania transformacji energetycznej – powiedział Hermes.

Zaznaczył również, że poszerzanie współpracy gospodarczej, kontakty biznesowe i ciągły dialog: – Mogłyby pomóc w zmniejszeniu napięć, generując korzystne dla wszystkich stron impulsy.

- reklama -

Jednocześnie prezes organizacji lobbingowej nazwał Ukrainę i Rosję ważnymi partnerami w przejściu Niemiec i UE na alternatywne źródła energii. Ukraina ma ogromny potencjał, by stać się eksporterem „zielonej” energii. Natomiast Rosja, kontynuując dostaw gazu, już zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Niemiec, rezygnujących z zasilania węglowego i atomowego.

W tym kontekście, rozgłośnia przypomina słowa Annalen Baerbock, która podczas wizyty w Kijowie wezwała do dyplomatycznego rozwiązania konfliktu z Federacją Rosyjską.

– Jedynym sposobem rozładowania obecnej, niezwykle niebezpiecznej sytuacji. Baerbock podkreśliła gotowość Berlina do poważnego dialogu z Rosją stwierdziła minister spraw zagranicznych.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x