INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:00 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Republikanie oburzeni wystąpieniem Bidena

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Biały Dom stara się wyjaśnić, co miał na myśli Joe Biden, mówiąc o „drobnym wtargnięciu” Rosji na Ukrainę. Oburzenia nie kryje republikańska opozycja. Kijów przeciera oczy ze zdumienia – informują portale Axios i Politico. 

Po tym, jak we wczorajszym przemówieniu prezydent uzależnił dotkliwość sankcji od skali rosyjskiego ataku na Ukrainę, sekretarz prasowa musiała wyjaśnić gafę Joe Bidena.

- reklama -

Jen Psaki oświadczyła: – W każdym scenariuszu napaści, reakcja USA będzie szybka, surowa i kompleksowa. Prezydent Biden jasno powiedział prezydentowi Rosji: Jeśli rosyjska armia przekroczy ukraińską granicę dokonując ponownej inwazji, napaść spotka się z szybką, surową i kompleksową reakcją Stanów Zjednoczonych oraz naszych sojuszników.

Sekretarz prasowa Białego Domu Jen Psaki wyjaśniła: – Prezydent Biden wie na podstawie wieloletniego doświadczenia, że ​​Rosjanie mają obszerny arsenał agresji poza działaniami wojskowymi, w tym cyberataki i użycie siły pozamilitarnej. Zapewnił, że każdy akt rosyjskiej agresji wywoła odwet.

Jak komentuje Politico, oświadczenie pojawiło się niecałą godzinę po tym, jak Biden zakończył konferencję prasową, na której poruszył sytuację Ukrainy. Głos zabrała także rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Emily Horne. Wyjaśniła w Twitterze, że Biden miał na myśli: – Różnicę pomiędzy atakiem wojskowym i hybrydowym Rosji.

- reklama -

Według portalu, niefortunna wypowiedź prezydenta USA wywołała oburzenie republikańskich kongresmenów i senatorów, którzy uznali, że w ten sposób Joe Biden włącza Putinowi zielone światło do ataku na Ukrainę. Zarzucili również demokratycznej administracji, że od tygodni nie robi nic, aby zapobiec rosyjskiej agresji.

Natomiast portal Axios przytacza reakcję Kijowa na słowa Bidena. Jeden z doradców prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, powiedział anonimowo portalowi: – Na początku nie wierzyliśmy własnym uszom, ale ponownie odsłuchaliśmy zapis wystąpienia. Niestety Joe Biden powiedział, że Rosja może napaść bezkarnie na słabsze państwa. To oburzające.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x