INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:51 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Departament Skarbu uderza w rosyjski przemysł motoryzacyjny

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Departament Skarbu USA ograniczył do 90 dni ważność licencji Grupy GAZ na rynku amerykańskim. Decyzja ma charakter sankcji i została podjęta z powodu sytuacji wokół Ukrainy – informuje agencja Reutera. 

Agencja wyjaśnia, że chodzi o tzw. licencje generalne. Jedna z nich dotyczy terminów zbywania aktywów Grupy GAZ, a druga pozwala na dogodne warunki, na jakich można dokonywać płatności w obrotach z rosyjskim podmiotem.

- reklama -

Obecnie Departament Skarbu USA ograniczył termin obowiązywania obu licencji do 90 dni. Tym samym zezwolenia są ważne do 27 kwietnia 2022 r. mimo że wcześniej władze amerykańskie zgadzały się na ich roczne obowiązywanie.

– Zezwolenia zostały przedłużone na krótszy okres, biorąc pod uwagę eskalację napięcia przez Rosję. Ponowne wydłużenie czasu obowiązywania będzie zależało od postępowania Moskwy na arenie międzynarodowej- wyjaśniło Reuterowi źródło w Departamencie Skarbu.

Reuter informuje, że Grupa GAZ to rosyjska firma motoryzacyjna z siedzibą w Niżnym Nowogrodzie. Zrzesza 13 producentów z 8 regionów Rosji, a także organizacje handlowe i serwisowe. Grupa GAZ produkuje lekkie i średnie pojazdy użytkowe, ciężarówki, autobusy, jednostki napędowe i komponenty samochodowe.

- reklama -

Głównym podmiotem prawnym Grupy GAZ jest PJSC GAZ, wokół której są skonsolidowane wszystkie spółki holdingu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x