INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:20 | wtorek | 16.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W Rosji zabrakło środków przeciwgorączkowych

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

W rosyjskich aptekach, a także na hurtowym rynku farmaceutycznym drastycznie zmniejsza się ilość importowanych leków przeciwgorączkowych i przeciwbólowych. Chodzi szczególnie o preparaty tej kategorii przeznaczone dla dzieci, informuje ekonomiczny portal RBK.

Mowa o dwóch środkach – efferalgan i panadol – produkowanych przez francuską firmę Upsa i brytyjską GlaxoSmithKline (GSK). Ponadto wystąpił deficyt nurofenu brytyjskiej firmy Reckitt Benckiser.

- reklama -

Według RBK, jeśli chodzi o stolicę i obwód stołeczny, deficytowymi preparatami dysponowało 290 aptek na ogólną liczbę 9710. Dane potwierdza branżowy serwis 2GIS Pharmacy. Zachodni producenci zapytani przez portal o przyczynę wstrzymania dostaw, nie skomentowali braków rynkowych.

Według RBK, sytuacja na rynku farmaceutycznym staje się dramatyczna. Rosyjscy lekarze skarżą się na brak ponad 80 kluczowych leków, niezbędnych dla setek tysięcy przewlekle chorych.

Informację potwierdza portal medyczny Vrachi.rf, który przeprowadził ankietę z udziałem 3317 lekarzy pracujących we wszystkich regionach administracyjnych Rosji. Według uczestników badania, pacjenci mają trudności ze znalezieniem, min.: insulin oraz innych środków przeciwcukrzycowych, leków tarczycowych, środków przeciwzapalnych, gastroenterologicznych, przeciwpadaczkowych, antydepresyjnych oraz leków używanych w terapiach hormonalnych.

- reklama -

Tymczasem od 14 marca ministerstwo zdrowia zapewnia, że dostawy leków do Rosji będą kontynuowane pomimo sankcji nałożonych przez Zachód.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx