INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:08 | środa | 17.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mistrzostwa bez promocji gejostwa

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

17 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Wygląda na to, że po katarskich boiskach nie będą mknęły kiczowate tęczowe samochodziki z piłkami

No i zonk! Jak się okazuje, na mistrzostwach świata w piłce nożnej, które odbędą się w Katarze nie flag LGBT. Organizatorzy stwierdzili wprost – tęczowe flagi będą odbierane kibicom podczas piłkarskiego mundialu w Katarze Nie będzie to traktowane jako łamanie praw społeczności LGBTQ, wręcz przeciwnie – jako przeciwdziałanie potencjalnym atakom ze strony innych fanów.

- reklama -

Nie oznacza to dyskryminacji gejów, lesbijek itd. Generał dywizji Abdulaziz Abdullah Al Ansari oświadczył, osoby LGBTQ są mile widziane w Katarze i od 21 listopada do 18 grudnia na ośmiu stadionach tegorocznych mistrzostw świata będą przyjmowane tak samo, pozostali kibice. Co więc stało za decyzją, której nie odważyłby się podjąć żaden kraj w Europie? Wszystko dlatego, katarskie społeczeństwo jest konserwatywne i istnieją obawy, że może kiepsko znieść bieganie po ulicach półnagich gejów wymachujących swoimi flagami (i innymi akcesoriami).

– Jeśli nasze służby porządkowe nie odbiorą tęczowych flag, to może zrobić to ktoś inny. Nie mogę zagwarantować zachowania całej widowni – zastrzegł generał. – Wszyscy zobaczą, że każdy jest mile widziany w Katarze, nawet jeśli mówimy o ludziach LGBTQ. Jesteśmy po to, aby gwarantować bezpieczeństwo podczas turnieju. Nieraz musimy zawczasu reagować, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli. Nie zmienimy naszej religii na 28 dni mistrzostw świata – powiedział agencji AP.

W ten sposób zaistniała kolejna sprzeczność „turniejowa”, bowiem już dwa lata temu

- reklama -

FIFA za pośrednictwem Joyce’a Cooka, dyrektora ds. odpowiedzialności społecznej i edukacji oświadczyła, że „tęczowe flagi i koszulki będą mile widziane na stadionach w Katarze”, a potwierdził to całkiem niedawno dyrektor generalny turnieju Nasser Al-Khater.

Po oświadczeniu Kataru geje, lesbijki, bisseksualiści, transwestyci i inni, którzy demonstrowanie swoich preferencji seksualnych uczyli swoim życiowym wyznacznikiem, „poczuli się zaniepokojeni”, a głos zabrali„aktywiści”, wśród nich Chris Paouros, członek rady doradczej Angielskiego Związku Piłki Nożnej i „powiernik” antydyskryminacyjnej organizacji Kick It Out, która chce bezpiecznego i integracyjnego turnieju. – Ta niespójność i ciągły brak szczegółów, jeśli chodzi o sposób, w jaki zostanie to zapewnione poza retoryką wszyscy są mile widziani, są co najmniej niepokojące – oświadczył.

Bez obaw. O ile geje, lesbijki, bisseksualiści, transwestyci inni tego rodzaju turyści przyjadą kibicować swoim ulubionym drużynom, wszystko będzie w porządku. Jeśli zechcą symulować uprawianie seksu na ulicach, cóż – pora sobie przypomnieć, że będąc w jakimś miejscu gościem, dostosowuje się do zwyczajów gospodarza. W każdym razie wygląda na to, że po katarskich boiskach nie będą mknęły tęczowe samochodziki z piłkami.

- reklama -

Fot. Twitter

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Przytomny
04.04.2022 08:38

Hahahaha. I bardzo dobrze. Gonić dziadostwo na całego ✊🏻😎

alice
06.04.2022 02:28

🔥👄 Dziewczyny na seks w Twoim mieście – only4you.site

lesio
09.04.2023 16:34

Litwini to kolaboranci Hitlera.

reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

3
0
Podziel się z nami swoją opiniąx