INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:54 | piątek | 03.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mistrzostwa bez promocji gejostwa

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Wygląda na to, że po katarskich boiskach nie będą mknęły kiczowate tęczowe samochodziki z piłkami

No i zonk! Jak się okazuje, na mistrzostwach świata w piłce nożnej, które odbędą się w Katarze nie flag LGBT. Organizatorzy stwierdzili wprost – tęczowe flagi będą odbierane kibicom podczas piłkarskiego mundialu w Katarze Nie będzie to traktowane jako łamanie praw społeczności LGBTQ, wręcz przeciwnie – jako przeciwdziałanie potencjalnym atakom ze strony innych fanów.

- reklama -

Nie oznacza to dyskryminacji gejów, lesbijek itd. Generał dywizji Abdulaziz Abdullah Al Ansari oświadczył, osoby LGBTQ są mile widziane w Katarze i od 21 listopada do 18 grudnia na ośmiu stadionach tegorocznych mistrzostw świata będą przyjmowane tak samo, pozostali kibice. Co więc stało za decyzją, której nie odważyłby się podjąć żaden kraj w Europie? Wszystko dlatego, katarskie społeczeństwo jest konserwatywne i istnieją obawy, że może kiepsko znieść bieganie po ulicach półnagich gejów wymachujących swoimi flagami (i innymi akcesoriami).

– Jeśli nasze służby porządkowe nie odbiorą tęczowych flag, to może zrobić to ktoś inny. Nie mogę zagwarantować zachowania całej widowni – zastrzegł generał. – Wszyscy zobaczą, że każdy jest mile widziany w Katarze, nawet jeśli mówimy o ludziach LGBTQ. Jesteśmy po to, aby gwarantować bezpieczeństwo podczas turnieju. Nieraz musimy zawczasu reagować, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli. Nie zmienimy naszej religii na 28 dni mistrzostw świata – powiedział agencji AP.

W ten sposób zaistniała kolejna sprzeczność „turniejowa”, bowiem już dwa lata temu

- reklama -

FIFA za pośrednictwem Joyce’a Cooka, dyrektora ds. odpowiedzialności społecznej i edukacji oświadczyła, że „tęczowe flagi i koszulki będą mile widziane na stadionach w Katarze”, a potwierdził to całkiem niedawno dyrektor generalny turnieju Nasser Al-Khater.

Po oświadczeniu Kataru geje, lesbijki, bisseksualiści, transwestyci i inni, którzy demonstrowanie swoich preferencji seksualnych uczyli swoim życiowym wyznacznikiem, „poczuli się zaniepokojeni”, a głos zabrali„aktywiści”, wśród nich Chris Paouros, członek rady doradczej Angielskiego Związku Piłki Nożnej i „powiernik” antydyskryminacyjnej organizacji Kick It Out, która chce bezpiecznego i integracyjnego turnieju. – Ta niespójność i ciągły brak szczegółów, jeśli chodzi o sposób, w jaki zostanie to zapewnione poza retoryką wszyscy są mile widziani, są co najmniej niepokojące – oświadczył.

Bez obaw. O ile geje, lesbijki, bisseksualiści, transwestyci inni tego rodzaju turyści przyjadą kibicować swoim ulubionym drużynom, wszystko będzie w porządku. Jeśli zechcą symulować uprawianie seksu na ulicach, cóż – pora sobie przypomnieć, że będąc w jakimś miejscu gościem, dostosowuje się do zwyczajów gospodarza. W każdym razie wygląda na to, że po katarskich boiskach nie będą mknęły tęczowe samochodziki z piłkami.

- reklama -

Fot. Twitter

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Przytomny
04.04.2022 08:38

Hahahaha. I bardzo dobrze. Gonić dziadostwo na całego ✊🏻😎

alice
06.04.2022 02:28

🔥👄 Dziewczyny na seks w Twoim mieście – only4you.site

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Putin reaguje

Putin polecił ministerstwu obrony „wyeliminować możliwości bombardowania” terenów pogranicza. Rosyjskie siły zbrojne mają traktować to zadanie jako priorytetowe. W odpowiedzi...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx