INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

16:28 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Po Palestyńczykach pora na chrześcijan

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Tak się składa, że na Bliskim Wschodzie są „równi i równiejsi”. A tym „równiejszym” wolno więcej. Nawet sięgać po cudzą własność. Już nie tylko palestyńską.

O tym, że Izrael buduje żydowskie osiedla na Zachodnim Brzegu Jordanu, należącym do Palestyny, wiadomo od dawna. O tym, że  jest to działanie całkowicie bezprawne też.

- reklama -

ONZ nic z tym nie robi, bo formalnie nie są to działania państwa Izrael, chociaż bez jego wsparcia nie miałby miejsca. Zaś każdą ich krytykę Żydzi kwitują zarzutem antysemityzmu, który jak wiadomo wszystkim zamyka usta.

To jednak nie koniec, bo chrześcijańskie organizacje i wspólnoty alarmują, że żydowskie grupy osadnicze dążą do przejmowania nieruchomości położonych w dzielnicy Stare Miasto i zasiedlonych przez chrześcijan.

Stare Miasto to najważniejsza dzielnica Jerozolimy. Tu znajdują się najważniejsze miejsca kultu – Golgota i Bazylika Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu i Wzgórze Świątynne. Stara Jerozolima do tej pory była podzielona na dzielnicę arabską (przez którą prowadzi Via Dolorosa), chrześcijańską i żydowską. Niestety w ostatnim czasie dochodzi do coraz częstszych ataków żydowskich osadników na kościoły. Plan jest prosty – stworzenie takiego poczucia zagrożenia, żeby chrześcijanie wycofywali się z dzielnicy. Żydowscy osadnicy nie mają odwagi na podobne działania w dzielnicy arabskiej, bo to wywołałoby natychmiastowe zamieszki, ale przed atakowaniem chrześcijan nie mają już oporu.

- reklama -

Problem jest tak duży, że wyznania chrześcijańskie, które w Jerozolimie – nie ma co ukrywać – nie pałają do siebie szczególną sympatią, postanowiły zjednoczyć siły. Na skalę problemu zwrócił uwagę na antenie Radia Maryja ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Kościoły bardzo pilnują miejsc świętych. Jeżeli one same się zjednoczyły – a wiemy, jakie były problemy przy remoncie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – to znaczy, że zagrożenie musi być naprawdę duże. Nasi księża oraz siostry zakonne, którzy są tam na miejscu, często borykali się z arogancją państwowej władzy Izraela. Zdarzało się, że tereny należące do kościoła były zajmowane bez żadnego uprzedzenia. To wszystko dzieje się pod pretekstem bezpieczeństwa państwa – powiedział, dodając, że agresywne zachowanie wobec chrześcijan jest obserwowane od dłuższego czasu.

Wszystko wskazuje, że odbywa się to za przyzwoleniem państwa Izrael.

- reklama -

– Izrael jest bardzo arogancki, jeśli chodzi o kwestię osiedli na okupowanych terenach. Mają tam miejsce chociażby przymusowe zasiedlenia, które widzimy chociażby na terenie Betlejem – podkreślił ks. prof. Cisło.

–  Zachowanie Izraela jest bardzo aroganckie, a ponadto łamiące zasady prawa międzynarodowego. To wszystko powoduje niechęć do tego państwa. Oczywiście wszystko można przykrywać antysemityzmem, ale zbrodni i łamania prawa międzynarodowego nie da się przykryć – powiedział ksiądz prof. Waldemar Cisło.

Może i nie da się przykryć, ale świat woli to przemilczeć. A znając zachowanie wiadomego lobby kwestią czasu pozostaje, kiedy  ks. Cisło zostanie okrzyknięty „antysemitą”. Albowiem tak się składa, że na Bliskim Wschodzie są „równi i równiejsi”. A tym „równiejszym” wolno więcej. Nawet sięgać po cudzą własność.

Źródło: Radio Maryja

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
pPiotr
22.12.2022 09:17

. . .mośki , mośki uber ales ! skąd my to znamy ?

Ewa-Maria
22.12.2022 19:06

Jestem oburzona faktem że co niektórzy piszący w ‘Warszawskiej Gazecie’ wylewają krokodyle łzy nad losem Ukrainy. Jest konflikt Izraelsko- Palestyński i to do bardzo dawna , Zapytam tych Panów czy tam mieszkają ludzie czy podludzie? Wiemy jak bandycko postępuje Izrael. O tym cisza. Może obawiają się żeby ich nie posądzono a antysemityzm? W Iemenie Saudyjczycy masakrują ludność dlaczego o tym cisza?. Mnie jest bardzo żal wszystkich co doświadczają okrutnych wojen , przecież to są ludzie w tym niewinne dzieci. Nad każdym losem należy uronić łzy .Nie tylko nad Ukrainą. Ukraina czy Rosja jedni drugich warci są

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Szczepionki, czyli jak zostać miliarderem

Jak się okazuje, cena szczepionek na koronawirusa stale rośnie. Nieprzebadane szczepionki, są coraz droższe. A kontrakty tak ułożone, że...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx