INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:30 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

US Army walczy z koronawirusem

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Do wiadomości publicznej wyciekła instrukcja Pentagonu dla punktów werbunkowych. Rozkaz sekretarza obrony wyklucza rekrutację chętnych, którzy przeszli infekcję Covid-19. Wojskowi lekarze motywują decyzję brakiem dostatecznej wiedzy o koronawirusie.

– Punkty werbunku ochotników do pełnienia służby wojskowej w armii USA otrzymały nowe instrukcje – informuje magazyn „Military Times”. Zgodnie z otrzymanymi zaleceniami, do sił zbrojnych nie będą kwalifikowani rekruci, którzy przebyli zakażenie koronawirusem bądź chorowali na infekcję Covid-19.
– Dokumentacja lekarska świadcząca o przebytej infekcji wywołanej koronawirusem, ujawniona w trakcie procesu rekrutacji, staje się podstawą stałej dyskwalifikacji kandydata do sił zbrojnych USA – tak brzmi treść dokumentu, którą Pentagon rozesłał do wojskowych punktów werbunkowych.

Rzeczniczka departamentu obrony potwierdziła dziennikarzom „Military Times”, że taki rozkaz został faktycznie wydany i obowiązuje. Jessica Maxwell powiedziała, że jest to tymczasowa miara ostrożności.

- reklama -

Ujawniła ponadto zaostrzone kryteria postępowania z chętnymi do służby. W celu ochrony personelu wojskowego każda rozmowa kwalifikacyjna jest poprzedzana pomiarem temperatury kandydata.

Jeśli dają się zauważyć niepokojące objawy, chętny do służby jest odsyłany na 14 dni kwarantanny. Wszystkim, którym postawiono diagnozę infekcji, mogą powrócić do punktu rekrutacji za 28 dni.

Wg rzecznik Pentagonu, wszyscy, których testy wykazały, że są nosicielami koronawirusa, mogą ubiegać się prawo przyjęcia do armii „na zasadzie wyjątku”. Podobnie jest z kandydatami, którzy przeszli infekcję. Jednak powszechnie przyjętą regułą jest stała dyskwalifikacja do służby w siłach zbrojnych USA.
Jak oświadczyła Jessica Maxwell, wydając instrukcję zaostrzającą kryteria rekrutacji, armia kierowała się względami medycznymi. Lekarze wojskowi powołują się na zbyt małą wiedzę o koronawirusie, który w związku z tym jest zagrożeniem dla sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania sił zbrojnych.

- reklama -

„Military Times” zwraca uwagę, że zmiana trybu kwalifikacji nastąpiła przed oczekiwanym napływem ochotników. Corocznie Pentagon odnotowuje szczyt zainteresowania latem i jesienią. Jak informuje specjalistyczny magazyn wszyscy dotychczas zrekrutowani przeszli obowiązkowe testy na obecność koronawirusa. Wykluczenie infekcji było warunkiem rozpoczęcia przeszkolenia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!