INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:30 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Krzykiem w szarańczę

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

„Hałasujcie ile sił, ale bez paniki” – takie rady dają mieszkańcom hinduskich miast urzędnicy Agencji Ostrzegania przed Szarańczą.

Hałas i ruch mają odstraszać nadlatujące chmary i nie pozwolić, aby owady wylądowały i obsiadły drzewa i domy. Północne Indie, a zwłaszcza prowincja Radżastan, doświadczają najpotężniejszej plagi szarańczy od co najmniej ćwierćwiecza. Milionowe chmary są tak gęste, że dosłownie słońca nie widać. Żarłoczne owady objadły już dziesiątki tysięcy hektarów upraw. Lokalne władze i mieszkańca ratują się, jak mogą.

Traktory rozpylają mgłę pestycydów, straż pożarna polewa owady żerujące na drzewach, kierowcy trąbią, wozy policyjne wyją, z okien płynie muzyka na pełny regulator a mieszkańcy walą w blachy, garnki i patelnie.

Tegoroczna plaga ma jak, twierdzą specjaliści „historyczny” wymiar. Indie atakuje w tym samym czasie co najmniej 10 chmar po około 80 milionów owadów każda. Sytuacja jest bardzo trudna do opanowania, gdyż owady są młodsze i potrafią przelecieć w ciągu dnia do 150 kilometrów.

- reklama -

Najlepszym sposobem na zwalczanie szarańczy okazują się drony, ponieważ mogą unieść się ponad lecącą chmarę i zaatakować ją pestycydami w locie, zanim te osiądą.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x