INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:38 | czwartek | 07.07.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Panika w Gruzji

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

7 lipca

Gdy umarł król…

7 lipca 1572 r. Ostatni Jagiellon zmarł bezpotomnie w wieku 52 lat. Dla Królestwa była to prawdziwa tragedia. Kto wie, jak potoczyłby się losy Polski,...

Koniecznie przeczytaj

Kraj, w którym 70 proc. dochodów pochodzi z turystyki, stanął na progu katastrofy. Sytuację próbuje opanować cerkiew.

Rząd Gruzji wprowadził drakońskie kroki w zwalczaniu epidemii. W ramach profilaktyki kraj został praktycznie odcięty od świata, a gospodarka i mieszkańcy unieruchomieni.

- reklama -

Gruzini stanęli przed widmem masowego bezrobocia i braku dochodów. Złe nastroje usiłuje opanować cerkiew, wzywając wiernych do modłów o pokonanie pandemii.

O kolejnych ograniczeniach w życiu Gruzini dowiadują się z telewizyjnych komunikatów centrum kryzysowego. Rząd uspakaja, że Kaukaz należy do „zielonych stref pandemii”, a 40 odnotowanych przypadków zarażeń dotyczy osób przybyłych z Chin, Iranu i Europy Zachodniej.

Niemniej jednak pandemia przelała czarę ekonomicznej goryczy mieszkańców. Gruzja stosunkowo niedawno wyszła z poważnego kryzysu gospodarczego wywołanego rosyjskim embargiem. W 2018 r. w odwecie za antykremlowskie demonstracje w Tbilisi, Putin przerwał połączenia z Gruzją oraz zablokował import win i innych towarów rolno-spożywczych.

- reklama -

Kolejny cios zadała ciepła zima, która naraziła na straty infrastrukturę wypoczynkową, unieruchamiając kurorty narciarskie. Obecnie dzieła dopełniła pandemia, stawiając kraj o turystycznym i rolniczym profilu gospodarki na skraju katastrofy.

Z podobnymi problemami boryka się cały Kaukaz oraz Azja Środkowa. Armeńscy, tadżyccy i kirgiscy imigranci zarobkowi zostali odcięci od rosyjskiego rynku. Azerbejdżan, Turkmenia i Kazachstan liczą straty z powodu załamania cen ropy naftowej i gazu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy. Pierwsze koty… do pudła?

Jak Niemcy wprowadzają prawo, to nie żartują. Przekonał się o tym kot z Walldorf ukarany właśnie grzywną w kwocie...

Przeczytaj jeszcze to!