INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:52 | sobota | 01.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nie mógł wejść na dyskotekę z powodu wieku – chce odszkodowania!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Kilka lat temu pewien Monachijczyk wraz z dwójką przyjaciół wybrał się na dyskotekę. Niestety, organizatorzy imprezy na Praterinsel w Monachium przewidzieli ją dla ludzi w wieku 18-25 lat a mężczyzna miał lat 44. W związku z tym nie został wpuszczony.

Bardzo mu się to nie spodobało i zażądał 1000 euro odszkodowania. Jako uzasadnienie swoich roszczeń wskazał dyskryminację z powodu wieku, czyli naruszenie przepisów ustawy o równym traktowaniu (AGG). Sprawa trafiła do sądu.

- reklama -

Najpierw rejonowego, później krajowego, w Monachium. Przed sądem poszkodowany mówił o tym, że zatrzymanie go przy wejściu na dyskotekę, było dla niego niezwykle krępujące. Organizatorzy dyskoteki bronili się tym, że impreza była adresowana do ludzi młodszych a pracownik, który wpuszczał gości, otrzymał polecenie – z powodu dużej ilości uczestników imprezy – by odsyłać „niepasujących”.

Pozwy 44-latka zostały odrzucone. Przyznano rację organizatorowi stwierdzając, że “rozróżnienie podczas wejścia na takie imprezy wedle wieku jest nie tylko typowe, ale i rozsądne” a mężczyzna mógł udać się do innej dyskoteki.

Sąd krajowy dopuścił jednak apelację do Trybunału Konstytucyjnego. Poszkodowany ma nadzieję udowodnić swoje racje przed TK w Karlsruhe.

- reklama -

Źródło: wp.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Lewandowski założy na ramię opaskę gejowską, ukraińską czy jeszcze inną? 

Mistrzostwa jeszcze się nie zaczęły, a już wywołały kontrowersje. Poszło o opaski kapitańskie. Część drużyn ogłosiła, że ich kapitanowie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx