INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:24 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemiecki dziennikarz do polskiego prezydenta: “Musimy porozmawiać, panie Duda”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Ulf Poschardt, redaktor naczelny „Welt Group”, napisał tekst zatytułowany „Musimy porozmawiać, panie Duda!”. Jest on reakcją na krytykę publikacji dotyczącej sprawy „ułaskawienia pedofila” przez urzędującego prezydenta w dzienniku „Fakt”.

Poschardt pisze, że polski prezydent „jest zaangażowany w tworzenie nastrojów wobec Axela Springera, WELT i jego warszawskiego korespondenta”.

- reklama -

Wyraża zdecydowane poparcie dla polskich współpracowników AS i podkreśla zasługi swojego korespondenta Philippa Fritza w informowaniu Niemców na temat sytuacji politycznej w Polsce.

Obecny rząd warszawski nie tylko wywierał presję na polski system sądowy w niedopuszczalny sposób, ale także próbuje to zrobić z mediami – pisze Ulf Poschardt w swoim tekście, dostępnym na portalu welt.de.

Autor wskazuje też na częste ataki, których ze strony rządzących doświadcza red. naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis. Tekst kończy zaproszenie: „Powróćmy szybko do cywilizowanego dyskursu. W Welt chcielibyśmy z tobą o tym porozmawiać, Prezydencie Duda”.

- reklama -

Źródło: welt.de

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx