INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

06:23 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gigantyczny pożar na Ukrainie [VIDEO]

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Rozkaz wykonania zbrodni – rabunku polskich dzieci

Środa, 15 maja 1940 r. To była zbrodnia z premedytacją. Zaplanowana i oparta o dokładne wytyczne. W ramach jej realizacji Niemcy zrabowali Polsce to, co...

Koniecznie przeczytaj

Upał, silny wiatr i zaprószenie ognia przez człowieka. Taki splot okoliczności doprowadził do wybuchu olbrzymiego pożaru we wschodniej Ukrainie. Burza ogniowa pochłonęła 100 domów i setki hektarów lasów. Są ofiary śmiertelne.

Od dwóch dni strażacy walczą z olbrzymim pożarem, który wybuchł w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy. Klęska żywiołowa rozpoczęła się 6 lipca w leśnym masywie rejonu nowoajdarskiego. Z powodu nadzwyczajnego upału sięgającego 38 stopni Celsjusza i silnego wiatru, burza ogniowa z prędkością 20 metrów na sekundę zaatakowała okoliczne miejscowości.

Jak informuje służba ratownicza (GSCzS), do chwili obecnej spłonęło 100 domów i gospodarstw wsi Smolianinowo oraz rekreacyjna miejscowość Wilcze Jezioro. Straży pożarnej udało się ewakuować ponad 500 osób. Niestety są także ofiary. W ogniu zginęło 5 osób, a 30 poparzonych, w tym dzieci, wymagało hospitalizacji.

- reklama -

Jak wynika z komunikatu GSCzS,7 lipca, a więc po 24 godzinach walki z żywiołem pierwotny pożar o powierzchni 50 ha udało się zlokalizować. Niestety, żywioł niesiony wiatrem przeniósł się na kolejne lasy i wsie.

Obecnie w walkę z ogniem jest zaangażowanych 1200 strażaków wspartych przez ratowników medycznych i policjantów z czterech sąsiednich obwodów. W akcji uczestniczy 201 wozów bojowych straży. Za pomocą ciężkiego sprzętu inżynieryjnego budowane są ziemne zapory mające zahamować ogień. Z powietrza ogień gaszą trzy samoloty An-32.

Ze względu na ogromną skalę wydarzenia i straty materialne prezydent Wołodymyr Zełenski zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Ukrainy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy „The New York Times” boi się „płodów”?  

W USA poprawność polityczna cenzuruje nawet łamigłówki. Kraj wolnych i równych bez wolności słowa? Wordle wystartował w październiku 2021 r....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x