INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:40 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nocne zamieszki w Jerozolimie. Ortodoksyjni Żydzi protestują przeciw izolacji!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Po masowych demonstracjach w Tel Awiwie, gdzie aresztowano 19 osób, podobne zamieszki miały miejsce na ulicach ortodoksyjnych dzielnic Jerozolimy.

Bezpośrednim ich powodem była zarządzona izolacja dzielnic w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zatrzymanie 10 osób z protestów poprzedniej nocy.

- reklama -

Na jednym z nagrań tych zajść, pokazany jest m.in. policjant brutalnie atakujący jednego z demonstrantów. Incydent jest obecnie badany. Podczas niedzielnych, nocnych rozruchów również doszło do starć z policją.

Protestujący likwidowali bariery, podpalali śmietniki. Na policjantów przewrócono podpaloną toaletę. Obrzucano ich jajkami. Większość zablokowanych w Jerozolimie dzielnic, to dzielnice ortodoksyjne. Ich mieszkańcy oskarżają rząd o dyskryminację swoich społeczności. Pojawiają się też głosy o dużo brutalniejszym zachowaniu funkcjonariuszy w porównaniu do ich działań w Tel Awiwie.

Demonstranci nazywali ich „nazistowskimi antysemitami” . Policja potwierdziła zatrzymanie dwóch osób pod zarzutem zakłócania pokoju. Wśród protestujących pojawiły się też głosy sprzeciwu wobec zasiadających w rządzie przedstawicieli partii ultraprawicowych. Zarzucono im brak działania wobec wspomnianej dyskryminacji.

- reklama -

Powodem niezadowolenia i coraz większej krytyki premiera Benjamina Netanjahu jest nasilający się w Izraelu kryzys zdrowotny i będące jego konsekwencją, załamanie gospodarcze. Ostatnie dane wskazują, że liczba infekcji koronawirusowych w tym kraju ponownie rośnie.

Źródło:timesofisrael.com

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x