INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:09 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

W Niemczech wojsko będzie szczepić. W Polsce generał będzie ministrem zdrowia. Co się dzieje?

Czas czytania: 4 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Jarosław Kaczyński zarządził rekonstrukcję rządu i wymianę ministra zdrowia. Na jesieni funkcję tę ma objąć pozostający w służbie czynnej generał. Czy to początek masowego przymusu szczepionkowego?

Niemiecki „Der Spiegel” podał kilka dni temu, że w Niemczech żołnierze już jesienią mają zostać oddelegowani zaszczepiania na koronawirusa od 50 do nawet 60 mln obywateli tego kraju. W Niemczech od 1 października wojsko, będzie odpowiadać za poziom wyszczepienia ludności. Tamtejszy rząd doszedł do wniosku, że dotychczasowe działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, a wojsko dzięki sposobowi organizacji, zadaniu temu podoła i lepiej je zorganizuje. Co ciekawe, odpowiedzialny za to generał dywizji Carsten Breuer nie ma nic wspólnego z medycyną. Oczywiście żołnierze pozostający w służbie czynnej mają być w Niemczech zaszczepieni co do jednego. Oficjalnie wojsko ma pełnić funkcje pomocnicze, typu – wydzwanianie z zaproszeniami na szczepienia, transport osób starszych, pomoc w „papierkowej robocie”, ale sami żołnierze mówią, że nie znają swoich zadań w tym zakresie i jeśli ktokolwiek wie, czym wojsko w ramach szczepień rzeczywiście się zajmie, to tylko “ścisłe dowództwo”. Wiedzą natomiast, że jednostki dotychczas wolne od tego typu „zajęć” odbywają „ćwiczenia” z obezwładniania czy wkraczania do pomieszczeń.

- reklama -

Generał na ministra

Na tym tle niepokojąco brzmią ostatnie doniesienia „Super Expressu”. Tabloid powołując się na swoje źródła poinformował, że Jarosław Kaczyński zdecydował o jesiennej rekonstrukcji rządu. Stanowiska mają stracić, odpowiedzialni za „negocjowanie” nieznanych nikomu „kamieni milowych” wpisanych do KPO ministrowie: Grzegorz Puda (minister funduszy) i Waldemar Buda (minister rozwoju). Bezpieczny jest Mateusz Morawiecki, ale już nie minister zdrowia Adam Niedzielski. Nie wiadomo, za co Niedzielski straci stanowisko, bo do tej pory był przez rząd broniony za “skuteczną walkę z koronawirusem”. Ciekawa jest jednak nie tyle sama dymisja, co osoba jego potencjalnego następcy. – Nowym szefem resortu zdrowia ma zostać generał Grzegorz Gielerak. To bliski człowiek szefa resortu obrony, wicepremiera Mariusza Błaszczaka – miał przekazać „SE” wysoki rangą polityk PiS.

Lekarz w mundurze blisko “naczelnika”

- reklama -

Generał Gielerak ma tę „przewagę” nad generałem Breuerem, że przynajmniej jest profesorem nauk medycznych. Od 2007 r. zarządza Wojskowym Instytutem Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. W lutym 2021 r. został też powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę do Rady ds. Ochrony Zdrowia. jest także dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Jeśli do niego dojdzie, nominacja na ministerialne stanowisko będzie kolejnym awansem generała – dwa tygodnie temu  odebrał z rąk prezydenta Dudy nominację na stopień generała broni. Według “Super Expressu” gen. Gielerak ma dobre relacje zarówno z ministrem Mariuszem Kamińskim, jak i z samym Jarosławem Kaczyńskim.

Adam Niedzielski z medycyną nie miał nic wspólnego (ukończył SGH), ale powołanie żołnierza, pozostającego w czynnej służbie, choćby i będącego lekarzem, jako szefa cywilnego, i nie ma co ukrywać – dziś strategicznego – resortu, jest bardzo niepokojące. Zwłaszcza wobec informacji płynących z Niemiec. W kwestii pandemii generał Gielerak mówił o konieczności zaszczepienia min. 70 proc. społeczeństwa. Jeszcze w 2020 roku uważał, że osiągnięcie takiego poziomu jest „logistycznie możliwe” w przeciągu pół roku. Czyżby więc miał przeprowadzić operację, której nie udało się przeprowadzić Niedzielskiemu? Bliskość przyszłego ministra zdrowia z obecnym, i jak wszystko wskazuje – także przyszłym szefem resortu obrony, może budzić niepokój.

Wojsko na froncie walki  z pandemią

- reklama -

Nie wiemy i nie znamy wszystkich wytycznych z Brukseli, ani tego, na co zgodził się polski rząd w kwestii „kamieni milowych”. Informacje o zaprzestaniu nabywania szczepionek ucichły jak nożem uciął. Nie wiemy, czy Polska nie zobowiązała się do osiągnięcia jakiegoś “poziomu wyszczepienia”. Nie wiemy więc, dlaczego nagle wojsko wkracza do cywilnego resortu. W Polsce jednak takie działanie budzi po prostu skojarzenie z WRON – Wojskową Radą Ocalenia Narodowego, powołaną wbrew konstytucji PRL przez Wojciecha Jaruzelskiego w celu stłumienia w Polsce wolnościowego zrywu. Pytanie, po co Jarosławowi Kaczyńskiemu minister-generał, czy ma to związek z zapowiedzianą na jesień kampanią szczepionkową i działaniami podejmowanymi w Niemczech, pozostaje otwarte.

więcej

https://pl1.tv/title/zaufanie-do-dowodcow-w-wojsku-polskim-jest-bliskie-zeru/

Źródło;

Super Express

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

11 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Zuza
02.09.2022 09:39

To co sie dzieje w naszym kraju jest przerażające.Cały ten rząd powinien stanąć przed Trybunalem Stanu za niszczenie Polski

Blood
01.09.2022 14:51

Szprycować na siłę może zamierzają – ci z niemiec bankowo

Łukasz
03.09.2022 00:02

Mordercy… nie dajmy się

ozy
03.09.2022 12:27

2023-2025 sa spodziewane na całym świecie zamieszki niezadowolonego społeczeństwa a co do tego idzie to w tych krajach będa ogłaszane stany wyjątkowe co jest opisane w książce “AGENDA 2030”!!!!!!!!

MBMir
04.09.2022 10:03

!!! Na siłę będą szczepić !!!
Ludzie obudźcie się wreszcie!!!

Bo głupków którzy dobrowolnie przyjęli szczepionki na pseudo Covida jest jeszcze im za mało do wykonania swojego planu

facet
04.09.2022 15:06

Gielerak kierujący Wojskowym Instytutem Medycznym brał granty od firmy Pfizzzzer

Aneta
04.09.2022 16:25

To już chcą zaprowadzić obozy Koncentracyjne… to działo się w Chinach, zabijali okna drzwi, i szczepili.
Ludzie umierali nie od koronowirusa, a po preparacie w którym jest grafen, i niewiadomo co, chcą ludzi za czypować znakiem bestii…
Jeśli posłużą się wojskiem, to znaczy mamy w łasnym kraju…Nazistów a nie wojsko… wojsko ma służyć narodowi i chronić od zbrodniarzy.
Wołam pomstę do nieba, na zbrodnie na narodzie polskim.

dobroni
04.09.2022 17:03

Nie damy się musimy ich napierd………….. bo przegramy

Adam
19.11.2022 15:59

Zbrodniarze i ludobójcy. To są zwyczajni bandyci. A skoro tak, to trzeba się bronić. Nie mam już złudzeń.

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

11
0
Podziel się z nami swoją opiniąx