Pekin chce przerwać walki na Ukrainie

2
412
Fot. You Tube

Chiny są gotowe włączyć razem z Francją w poszukiwanie “politycznego rozwiązania” wojny na Ukrainie – stwierdził Wang Yi, szef Biura Spraw Zagranicznych Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin. Wang przedstawił ofertę Pekinu w środę w Paryżu podczas spotkania z prezydentem Emmanuelem Macronem.

W opublikowanym w internecie komunikacie chińskie ministerstwo spraw zagranicznych stwierdza, że Chiny opowiadają się za “rychłym wynegocjowaniem zawieszania broni” na Ukrainie. Komunikat podkreśla też, że Francja będąc liczącym się krajem niezależnym może odegrać znaczącą rolę w rozwiązaniu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Wang Yi podróżuje po Europie z misją polityczną i oprócz Francji planuje odwiedzić Włochy, Węgry i Rosję oraz wziąć udział w rozpoczynającej się w piątek Monachijskiej Konferencji Pokojowej.

- reklama -
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
wilksyty
19.02.2023 01:21

balony to symptom pokoju..to tak w zamiast galabkow..Golabka mozna zjesc nawet z piorami a balon moze stanac okoniem w gardle……….

MMA
06.03.2023 18:41

Żadne negocjacje nie pomogą.Ukraincy żydowskiego pochodzenia wspomagani przez banderowska zachodnią Ukrainę chcą wyrzucić etnicznych Rosjan że swoich terenów .My z doświdczenia wiemy ,że żadnego interesu nie ubijamy.