INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:19 | sobota | 10.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jarosław Gowin odchodzi z rządu! Jego miejsce zajmie Jadwiga Emilewicz

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Jarosław Gowin poinformował, że nie będzie dłużej pełnił funkcji wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jakie były kulisy dymisji polityka?

– Żyjemy w czasach historycznego kataklizmu. Musimy walczyć z epidemią i o polską gospodarkę – mówił na konferencji w Sejmie Gowin.

- reklama -

Polityk wciąż nie zmienia zdania w kwestii wyborów:

– Uważam, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy swojemu koalicjantowi wprowadzenie poprawki z vacatio legis wynoszącym trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji – poinformował.

Jarosław Gowin dodał, że będzie rekomendował posłom Porozumienia głosowanie „za wyborami” korespondencyjnymi. Z nieoficjalnych informacji pozyskanych przez CAI24.pl, wiemy, że posłowie Porozumienia przychylnie i z ulgą patrzą na rozwój sytuacji.

- reklama -

– Mamy trudny czas i potrzebujemy silnego i stabilnego rządu – mówi CAI24.pl jeden z polityków Porozumienia. – Nikt nie chciał rozbijać i niszczyć czegoś, co dobrze działa.

Ostatecznie doszło do kompromisu. Jarosław Gowin odchodzi i głosuje „przeciw”, a jego miejsce zajmie kojarzona coraz częściej z premierem Mateuszem Morawieckim, minister Jadwiga Emilewicz, której pozycja polityczna zostanie podniesiona do rangi wicepremiera.

W kuluarach sejmowych słychać śmiechy. Politycy Zjednoczonej Prawicy uważają, że lider Porozumienia dał się ograć posłom własnej partii.

- reklama -

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy Morawiecki wykorzysta szansę?

Oto pierwszy raz od tysiąca lat Niemcy stają się zależne od Polski. To idealna okazja, by skończyć z ze...

Przeczytaj jeszcze to!