INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:07 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jarosław Gowin odchodzi z rządu! Jego miejsce zajmie Jadwiga Emilewicz

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Pierwsze polskie słuchowisko z litewskiej legendy

Czwartek, 17 maja 1928 r. To była niesłychana innowacja – pierwsze słuchowisko napisane specjalnie dla Polskiego Radia było nagrywane w plenerze. I to w czasach,...

Koniecznie przeczytaj

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Jarosław Gowin poinformował, że nie będzie dłużej pełnił funkcji wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jakie były kulisy dymisji polityka?

– Żyjemy w czasach historycznego kataklizmu. Musimy walczyć z epidemią i o polską gospodarkę – mówił na konferencji w Sejmie Gowin.

- reklama -

Polityk wciąż nie zmienia zdania w kwestii wyborów:

– Uważam, że wybory powinny być przesunięte. Zaproponowaliśmy swojemu koalicjantowi wprowadzenie poprawki z vacatio legis wynoszącym trzy miesiące. Ta propozycja nie została przyjęta, dlatego podaję się do dymisji – poinformował.

Jarosław Gowin dodał, że będzie rekomendował posłom Porozumienia głosowanie „za wyborami” korespondencyjnymi. Z nieoficjalnych informacji pozyskanych przez CAI24.pl, wiemy, że posłowie Porozumienia przychylnie i z ulgą patrzą na rozwój sytuacji.

- reklama -

– Mamy trudny czas i potrzebujemy silnego i stabilnego rządu – mówi CAI24.pl jeden z polityków Porozumienia. – Nikt nie chciał rozbijać i niszczyć czegoś, co dobrze działa.

Ostatecznie doszło do kompromisu. Jarosław Gowin odchodzi i głosuje „przeciw”, a jego miejsce zajmie kojarzona coraz częściej z premierem Mateuszem Morawieckim, minister Jadwiga Emilewicz, której pozycja polityczna zostanie podniesiona do rangi wicepremiera.

W kuluarach sejmowych słychać śmiechy. Politycy Zjednoczonej Prawicy uważają, że lider Porozumienia dał się ograć posłom własnej partii.

- reklama -

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydowska policja w Jerozolimie spałowała uczestników pogrzebu dziennikarki

Współczesny Izrael w pigułce –  dziennikarka zostaje zabita strzałem w głowę przez żydowskie wojsko, potem żydowska policja nie pozwala...

Przeczytaj jeszcze to!