INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:24 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Emilewicz wicepremierem

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Andrzej Duda wręczył dzisiaj nominację na urząd wiceprezesa Rady Ministrów minister Jadwidze Emilewicz, pełniącej już funkcję ministra rozwoju.

Nowa wicepremier objęła swoje stanowisko po ustąpieniu Jarosława Gowina. Na to stanowisko rekomendował ją zresztą  sam Jarosław Gowin.

- reklama -

– Chciałam bardzo podziękować za zaufanie i powierzenie mi tej misji. Decyzja była decyzją szybką i dalekowzroczną, decyzją odpowiedzialności za stan państwa. Dziś najważniejszą rzeczą jest zadbanie o bezpieczeństwo państwa. Przed nami kolejne inicjatywy ustawodawcze, na pewno Porozumienie będzie rekomendować dalsze zmiany w zakresie utrzymania miejsc pracy, wsparcia podmiotów gospodarczych – mówiła wtedy Emilewicz.

Podczas wręczania nominacji zarówno prezydent Duda jak i nowa wicepremier mieli na sobie rękawiczki, ze względu na panującą epidemię.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!