INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:05 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Znamy pochodzenie koronawirusa!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Epidemia rozpoczęła się w chińskim laboratorium. Koronawirusa wyniósł na zewnątrz pracownik naukowy placówki z Wuhan. Sam zaraził się wcześniej od badanego nietoperza.

Jak informuje telewizja Fox News, Pekin celowo ukrył rzeczywiste źródło pandemii. Wersja o zarażeniu ludzi na bazarze spożywczym to fake news. Na polecenie najwyższych władz dezinformację wypuścił w świat chiński wywiad.
Według rozpowszechnionej wersji pierwsze zarażenia nastąpiły na miejscowym bazarze. Wirus zmutował i zakaził ludzi podczas nielegalnego, a więc antysanitarnego uboju nietoperzy lub węży.

Tymczasem amerykańska telewizja ustaliła, że pacjentem „zero”, od którego rozpoczęła się globalna pandemia, był naukowiec z miejscowego laboratorium wirusologii. Pracownik zaraził się podczas badań nietoperzy, których celem było wyodrębnienie nieznanych mutacji koronawirusów. Jak wiadomo, latające ssaki są ich naturalnymi nosicielami.

- reklama -

Zakażenie człowieka, które nastąpiło w laboratorium, było wynikiem zlekceważenia zasad bezpieczeństwa lub ich niedostosowaniem do nowego typu zagrożenia. Nosiciel „zero” nieświadomie wyniósł wirus na zewnątrz.
Według Fox News z chińskich dokumentów wynika, że mężczyzna miał 55 lat i był pierwszą ofiarą epidemii. Pacjent „zero” okazał się tzw. super roznosicielem. Już w listopadzie 2019 r. przekazał wirusa kolejnym 266 osobom.

Jak informują źródła prasowe, wbrew pozorom groźny wirus nie powstał w wyniku prac nad bronią biologiczną, czym zajmuje się placówka badawcza w Wuhan. Pracę nad zmutowaniem koronawirusa były prowadzone na polityczny rozkaz Pekinu. Najwyższe władze partyjne miały zażądać od laboratorium rewelacji naukowych, które postawią dokonania chińskiej nauki wyżej niż amerykańskie odkrycia. Chodziło zatem o propagandową rywalizację w dziedzinie wirusologii i walki z epidemiami.

Taką wersję zdarzeń potwierdziło amerykańskim dziennikarzom kilka niezależnych źródeł „znających prawdę o początkach pandemii”. Według jednego z rozmówców Fox News, na rynku w Wuhan nigdy nie handlowano nietoperzami. Rozpowszechniona dezinformacja to „próba przykrycia nieobliczalnych skutków poleceń wydanych przez najwyższe czynniki ChRL” przed międzynarodową opinią publiczną.

- reklama -

Prezydent Donald Trump poinformował, że Biały Dom zlecił już dochodzenie w tej sprawie i „władze amerykańskie wnikliwie badają szokujące informacje”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!