INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:47 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wstrząsające dane. Miliony ludzi zakaziły się koronawirusem

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Najnowsze dane opublikowane w środę przez uniwersytet Johna Hopkinsa ujawniły, że liczba przypadków Covid-19 na świecie przekroczyła 200 mln. Podejrzewa się, że mogło przyczynić się do tego rozprzestrzenianie dwa razy bardziej zaraźliwego wariantu Delta koronawirusa.

Wynik oznacza, że liczba infekcji podwoiła się w ciągu zaledwie pół roku – pod koniec stycznia 2021 roku odnotowano na świecie nieco ponad 100 mln zakażeń koronawirusem.

- reklama -

Początkowo, ze względu na dostępność i dystrybucję szczepionek przeciwko Covid-19, coraz mniej osób zarażało się koronawirusem, a rządy zdejmowały niektóre restrykcje. Ten trend zaczął jednak szybko się odmieniać wraz z pojawieniem się wariantu Delta i od końca czerwca wskaźniki zakażeń wzrastają – zauważyła japońska agencja Kyodo.

Mimo że ONZ i WHO wzywają do sprawiedliwej dystrybucji szczepionek to państwa o niskich dochodach są w stanie zapewnić szczepienia przeciwko koronawirusowi małej części populacji – czasem tylko pracownikom medycznym.

Covid-19 już przyczynił się do śmierci 4,25 mln osób, z czego najwięcej ofiar odnotowano w Stanach Zjednoczonych, gdzie zmarło 614 tys. chorych. Druga pod tym względem jest Brazylia – tam zarejestrowano 558 tys. zgonów. Na trzecim miejscu są Indie, gdzie zmarło 425 tys. osób.

- reklama -

USA jest pierwsze na świecie także pod względem liczby zakażeń – od początku pandemii było ich 35,29 mln; z kolei w Indiach 31,77 mln, a w Brazylii prawie 20 mln. (PAP)

skib/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Pekin dokarmia czerwone kleszcze

Dwie grupy społeczne wspierają sprzeczne z ludzką naturą, niepraktyczne i destrukcyjne idee. Ci, którzy na tym szaleństwie ubiją interes...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx