INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:37 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

CBA zatrzymało byłą wiceprezydent Krakowa oraz kilku urzędników

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięć osób, w tym byłą wiceprezydent Krakowa Elżbietę K. – dowiedział się portal TVP.Info. Chodzi o śledztwo dotyczące wręczania łapówek za korzystne rozstrzygnięcia spraw urzędowych.

CBA informuje, że śledztwo dotyczy m.in. przekroczenia uprawnień oraz przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Nadzór nad postępowaniem sprawuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

W związku ze śledztwem w zatrzymano pięć osób, które usłyszą szereg zarzutów korupcyjnych obejmujących przestępstwa z lat 2018-19.

Wśród zatrzymanych są była wiceprezydent miasta – jak ustalił portal tvp.info chodzi o Elżbietę K., która do 2018 roku zajmowała się rozwojem miasta – prezydent i dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, były Dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa oraz Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Źródło: TVP Info

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Premiera filmu „Powrót do Jedwabnego. To tylko Polin”. Wstrząsający materiał Wojciecha Sumlińskiego!

W piątek 17 września o godzinie 22.00 na stronach telewizji PL1.TV odbyła się premiera filmu Wojciecha Sumlińskiego "Powrót do...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x