INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:57 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kiedy zostaną otwarte granice?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Europejscy parlamentarzyści żądają natychmiastowego odblokowania wewnętrznych granic Unii Europejskiej. Ponadto eurodeputowani chcą rezygnacji z obowiązkowej kwarantanny dla obywateli UE wjeżdżających do krajów członkowskich.

Przedstawiciele największego klubu w Parlamencie Europejskim wystosowali do przewodniczącej Komisji Europejskiej specjalny list z apelem o osłabienie kwarantanny w UE.

- reklama -

Deputowani Europejskiej Partii Ludowej zażądali od Ursuli von der Leyen zniesienia blokady wewnętrznych granic Unii Europejskiej. Oznacza to wniosek o przywrócenie swobody ruchu osobowego.

Z treści listu wynika, że eurodeputowani postawili KE konkretny warunek otwarcia granic z dniem 15 maja. Jak czytamy w oświadczeniu parlamentarzystów, list z żądaniem „podpisało wiele delegacji narodowych wchodzących w skład klubu EPL”.

Drugim wnioskiem, z którym pod adresem Brukseli zwrócili się eurodeputowani jest rezygnacja z obowiązkowej kwarantanny granicznej. Mają z niej zostać zwolnieni obywatele Unii Europejskiej przejeżdżający na terytorium innych krajów członkowskich.

- reklama -

W uzasadnieniu możemy przeczytać, że takie obostrzenia miały sens w początkowej fazie epidemii. „Obecnie poziom zakażeń jest jednakowy we wszystkich państwach UE dlatego dalsza kwarantanna, a przede wszystkim zamknięcie wewnętrznych granic to nieuzasadnione retorsje”.

Jak oceniają media, list z żądaniami wystosowany przez eurodeputowanych do Ursuli von der Leyen jest formą nacisku na Komisję Europejską.

Teraz KE zastanawia się nad kwestiami zawartymi w liście parlamentarzystów. Ma przedstawić plan złagodzenia unijnych obostrzeń, w tym czas i tryb odblokowania granic wewnętrznych UE. Jak informuje DPA, Komisja skłania się do stopniowego, a więc kilkumiesięcznego procesu otwierania wewnętrznych granic Unii. Tak wynika z projektu brukselskiej dyrektywy, z którym zapoznała się agencja.

- reklama -

Z danych portalu Worldometers, który monitoruje stan pandemii, koronawirusem zakaziło się 1,6 mln Europejczyków. W następstwie infekcji Covid-19 zmarło 155,7 tys. osób. Wyzdrowiało 700 tys. chorych.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x